Kılıçdaroğlundan genel af çağrısı !

Tunceli'ye giden Kılıçdaroğlu, hemşehrileri tarafından büyük coşkuyla karşılandı.

Kılıçdaroğlundan genel af çağrısı !

Kemal Kılıçdaroğlu, memleketi Tunceli’ye ilk kez CHP Genel Başkanı olarak geldi. Yaklaşık 15 bin kişinin bulunduğu alanda sunucu Kılıçdaroğlu’nu, “Dersim’in onurunu dinlemeye hazır mısınız?” diyerek sahneye davet etti. “Hiç endişe etmeyin, Türkiye Dersimle gurur duyacak” diyerek konuşmasına başlayan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

1/ 8
Kılıçdaroğlundan genel af çağrısı !

“Ben sizin Kemalinizim size geldim diyorum. Sayın Başbakan diyordu ki, niye Tunceliliyiyim diyemiyorsun. Tunceliliyim, Tuncelideyiz onur duyuyorum. Biz bu ülkenin sorunlarını çözmeye hazırız. Çözmek için yola çıktık. Biz halkla beraber doğruları söyleyeceğiz. Cebimizi değil, halkı düşüneceğiz. Biz insanız, Recep bey. Ben Tunceliliyim, Hakkarililiyim, Urfalıyım, Yozgatlıyım. Ben insanım insan, Recep bey. Şimdi kalkmış soy tartışması başlatıyor. Biz 21’inci yüzyılda bir Türkiye’de böyle bir Başbakan istemiyoruz. Beyefendi eline cetvel alıp milletin kafatasını ölçüp soyunu bakacakmış. Kimsin sen. Size geldim.”

Kılıçdaroğlu dün Elazığ, Bingöl ve Tunceli’deydi. Bingöl’de protesto edilen CHP lideri, memleketi Tunceli’de ise coşkuyla karşılandı...

2/ 8
Kılıçdaroğlundan genel af çağrısı !

GENEL AF ÇAĞRISI: “Bir hayalim ve hedefim var. Onu gerçekleştirmek için geldik. Size gönül ve umut bağı ile bağlıyım. 12 Eylül anayasasına, 12 Eylül’de hayır deyin Türkiye’nin önü açılsın. Hayır deyin Doğu’dan Batı’dan toplumsal mutabakatla, kardeşlikle genel affın yolu açılsın. Biz çocuklarımızın geleceğe güvenle baktığı ve kardeş kavgasının olmadığı, huzurlu bir Türkiye’yi herkesin işin aşının olduğu bir Türkiye’ye yaratmak için geldik. Destek istiyorum.”

3/ 8
Kılıçdaroğlundan genel af çağrısı !

MUHTIRAYI VEREN PAŞADAN HESAP SORACAĞIZ: “Kenan Paşa’nın yapmaya cesaret edemediğini bunlar yapıyorlar. Siz de biliyorsunuz, ben de biliyorum ki bunlar 12 Eylül’den hesap soramazlar. Hesap soracaksan önünde Yaşar Büyükanıt duruyor. Yürekli adamsan hesap sorarsın. O muhtırayı veren paşadan hesabı da biz soracağız.”

4/ 8