Kilis'e roket mermileri düştü: 4 yaralı

Kilis'in kent merkezine 3 roket mermisi daha düştü.

Kilis'e roket mermileri düştü: 4 yaralı

Suriye'den ateşlenen 3 Katyuşa roketatar mermisi yeniden Kilis'e düştü. Roketlerden 2'si boş alanlara düşerken sokağa düşüp elektrik tellerini kopartarak bir evin duvarına saplanan diğer roketatar mermisinin şarapnel parçaları bir evde de yangına yol açtı. Kentte büyük paniğe yol açan patlamalarda 1'i çocuk 4 kişi yaralandı. Olay nedeniyle patlama yeri yakınındaki 2 okul tatil edildi.

1/ 15
Kilis'e roket mermileri düştü: 4 yaralı

Suriye tarafından atılan Katyuşa roketatar mermileriyle dün 5 kişinin bugüne kadar ise 11 kişinin yaşamını yitirdiği Kilis'e bugün yine roketatar mermileri düştü. Saat 14.20 sıralarında Suriye'nin IŞİD denetimindeki Bab bölgesinden ateşlenmeye başlanan Kutyuşa roketatar mermileri sınırı aşarak Kilis kent merkezine düştü. Mermilerden biri Akpınar mesire alanı, biri Asri mezarlık bölgesindeki boş alanlara düşerken, son roket mermisi ise Bilalihabeş Mahallesi'nde bir sokağa isabet etti.

2/ 15
Kilis'e roket mermileri düştü: 4 yaralı

Sokağa gelen roket mermisi elektrik tellerini koparıp, bir evin giriş kapısının duvarına saplandı. Meydana gelen patlamada şarapnel parçalarının isabet ettiği 1'i çocuk 4 kişi yaralanırken, etrafa saçılan şarapnel parçaları bir evin çatısında yangına neden oldu.

3/ 15
Kilis'e roket mermileri düştü: 4 yaralı

Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda polis, sağlık, kurtarma ve itfaiye ekibi sevk edildi. Polisler çevre güvenliğini alırken, sağlık ekipleri de ilk müdahalesini yaptığı yaralıları ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesi'ne götürdü. Sokakta bir evde çıkan yangına da itfaiye ekipleri müdahale etti.

4/ 15