Kilo verip yeniden evlendiler!

Kilo verip yeniden evlendiler!

Kilo verip yeniden evlendiler!

Bursa'da özel hastanede tedavi olup tüm mide ameliyatı geçiren hastalar organizasyonla biraraya geldi. Aşırı kilo sebebiyle evlilikleri biten Bihter Cinay ve Vahdet Altun, ilginç hikayeleriyle tüm hastalara örnek oldu.

1/ 11
Kilo verip yeniden evlendiler!

168 kilo olan Vahdet Altun tüp mide ameliyatı ve tedavi ile 98, boşandığı eşi Bihter Cihay ise 115 kilodan 60 kiloya düşmüştü. Birbirleri ile tedavi sonrası yeniden evlenen çift çok mutlu olduklarını belirterek, "Obezite sebebiyle 3 yıllık evliliğimiz kabusa dönmüştü. Geçimsizlik olunca boşanmaya karar verdik. Ancak birbirimizden habersiz tedavi olduk. Karşılaşınca da yeniden evlenmeyi düşünüp, ikinci mutluluğa imza attık" diye konuştu.

2/ 11
Kilo verip yeniden evlendiler!

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr Ersun Topal da, obezitenin hızla arttığını kaydederek, "Obez nüfusu dünyadaki aç nüfustan fazla. Ciddi bir durum. 1980'de 850 milyon olan obez sayısı, şu an 2,1 milyara yükseldi. Şu anda dünyadaki obez nüfusu aç nüfustan fazla. Bu çok ciddi bir durum. Giderek şişmanlıyoruz ve bunu durduramıyoruz. Bunu aşmamızı sağlayacak çözümü bulmuş değiliz" diye konuştu.

3/ 11
Kilo verip yeniden evlendiler!

"KURU FASULYE İLE ÖDÜLLENDİRİN"

Vücut kitle endeksi 30'un üzerinde olan kişilerin obez, 40'ın üzerindekilerin morbit obez, 50'yi geçenlerin ise süper obez olarak kabul edildiğini belirten Topal, "Bireyler, kötü beslenmeyle obeziteye giden yolda hızla ilerliyor. Kötü beslendiğimiz gibi çocuklarımızın da kötü beslenmesine neden oluyoruz. O tabak bitecek diyen ebeveynleriz hepimiz. Çocuğumuza ödül olsun diye hamburger ısmarlıyoruz. Bunun yerine ödül olsun diye kuru fasulye pişirin. İlginç gelebilir ama bence bu daha iyi bir şey" dedi.

4/ 11