Kimyasal saldırıdan kareler

Ankara'da düzenlenen kimyasal saldırı tatbikatı, beğeni topladı..

Kimyasal saldırıdan kareler

Ankara’da oluşturulan kriz merkezinden yönlendirilen tatbikatın Ankara ayağında Macunköy Metro İstasyonu’nda kimyasal saldırı düzenlendi.

1/ 26
Kimyasal saldırıdan kareler

Senaryoya göre, saldırıyla birlikte istasyonu sarı bir duman kapladı. İlk olarak özel maskeleriyle ekipler kimyasal saldırının düzenlendiği bölgeye geldi. Ardından yine özel maskeli birimler de olay yerine gelerek istasyonu ablukaya aldılar. Yaralılar yine özel maskeli ekipler tarafından istasyon dışına çıkarılırken çok sayıda ambulans ve sağlık ekibi de olay yerine sevk edildi.

2/ 26
Kimyasal saldırıdan kareler

Saldırının üzerinden çok geçmeden sağlık ekipleri de Macunköy Metro İstasyonu'na geldi ve yaralılara ilk müdahaleler yapılmaya başlandı. Sivil savunma ekipleri ve sivil toplum kuruluşlarının yer aldığı tatbikat başarıyla sonuçlandı

3/ 26
Kimyasal saldırıdan kareler

Tatbikat kapsamında İstanbul'da içinde şarbon sporları bulunan zarfların valilik binasına gönderilmesi ve Kocaeli'de SEKA tesislerine terörist unsurlar tarafından gerçekleştirilen sabotaj sonrası ortaya çıkan fosgen gazı olaylarına müdahale imkanları denendi.

4/ 26