Kızıl ajan Annanın İstanbul turu

ABD'de ajanlık yaptığı gerekçesiyle tutuklanan Anna Chapman, Mayıs ayında İstanbul'a gelmiş..

Kızıl ajan Annanın İstanbul turu

ABD’de ajanlık yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan 10 kişiden kızıl saçları ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Anna Chapman’ın, Mayıs ayında İstanbul’un altını üstüne getirdiği ortaya çıktı. Arkadaşları Anna’ya “Sarı elbisenle Türk erkeklerini ateşliyorsun” diye takılmış.

1/ 12
Kızıl ajan Annanın İstanbul turu

Dünyanın konuştuğu kızıl ajan Anna (28) iki ay önce geldiği İstanbul‘da bir süre “Hotel Les Ottomans”da kalmış. Arkadaşlarıyla Boğaz turu yapan, Kapalıçarşı’yı, Sultanahmet’i, Yeni Cami’yi, Topkapı Sarayı’nı ve Ortaköy’ü gezen Anna, buralarda çektirdiği fotoğrafları 15 Mayıs’ta Facebook’a koymuş. Anna ile İstanbul’da birlikte seyahat eden arkadaşı Yana Sladkikh, Anna’nın profiline “Sarı elbisen ile tüm Türk erkeklerini ateşliyorsun” diye not düşmüş. Anna ise Les Ottomans’da çekilen fotoğrafının altına “Müthiş bir seyahatti, tekrar yapmalıyız” yorumunu yapmış.

2/ 12
Kızıl ajan Annanın İstanbul turu

ELÇİ KIZI: “Kızıl ajan”, 1982 şubatında, o dönemde SSCB’nin Volgograd (eski adıyla Stalingrad) kentinde doğdu. Moskova’daki Rusya Halkları Dostluk Üniversitesi’nin ekonomi fakültesinde okudu. Anna’nın babası, tecrübeli bir diplomattı. Ailesiyle birlikte tüm dünyayı gezmişti. Rusça, İngilizce, Almanca ve Fransızca bilen Anna, 2003 yılında İngiltere’ye gitti. Burada menkul kıymetler konusunda eğitim aldı. Bu arada üniversite yıllarında tanıştığı bir İngiliz ile evlendi. Özgeçmişine göre, NetJets Europe ve Barclays bankasında çalıştı.

3/ 12
Kızıl ajan Annanın İstanbul turu

2 MİLYON DOLAR SERMAYE: İngiliz eşinden boşanan Anna, Rusya’ya döndü. Birkaç yıl boyunca neler yaptığı muamma. 2005’te aniden ABD’ye geldiği biliniyor. 2006 ekiminde New York’ta “Property Finder” adlı uluslararası gayrimenkul şirketini kurdu. Bu şirketin “Domdot.ru” adresli sitesindeki portföyde Türkiye de yer alıyor. Geçen şubatta New York’a yerleşan Anna, 2 milyon dolar sermayeli “Time Venture” adlı bir şirket daha kurdu.

4/ 12