KKTC mitinginde arbede!

KKTC mitinginde arbede!

KKTC'de Sendikal Platform'un Cumhuriyet Meclisi binası önünde düzenlediği mitingde, açılan bazı pankartlar ve Rum bayrağı dolayısıyla arbede çıktı.

1/ 8
KKTC mitinginde arbede!

Sendikal Platform'un düzenlediği mitingde, bazı grupların tahrik eylemleri ön plana çıktı. Mitingde, bu gruplar tarafından açılan “İşgalci TC Kıbrıs'tan defol” yazılı pankarta polis müdahale etti. Pankartı almak isteyen polise eylemciler tepki gösterdi. Polisi, eylemcilerin arasından, olaya müdahale eden diğer polisler kurtardı.

2/ 8
KKTC mitinginde arbede!

Sendikal Platform, 28 Ocak ve 2 Mart'taki “toplumsal var oluş” mitinglerinin ardından bugün de Cumhuriyet Meclisi yanında miting yaptı. Sendikalar, eyleme katılımı artırmak için birçok işyeri, daire ve okullarda değişik saatlerde greve gitti. Eyleme destek amacıyla Basın Sen, örgütlüğü olduğu, Bayrak Televizyonu (BRT) ve Türk Ajansı-Kıbrıs'ta (TAK) grev uyguladı.

3/ 8
KKTC mitinginde arbede!

Sendikal Platform, eylem nedeniyle dağıttığı broşürlerle “Şimdi kavgayı büyütme zamanı” ifadesine yer vererek, kavganın, “demokrasi, ekonomik ve sosyal hakların korunması, özelleştirme adı altında Kıbrıslı Türklere ait kamusal alanların peşkeş çekilmemesi, çocukların geleceğine sahip çıkılması” için olduğu belirtildi.

4/ 8