Kölnde camiye molotoflu saldırı!

Dün Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler'in ziyaret ettiği DİTİB Köln cami aynı gece yakılmak istendi.

Kölnde camiye molotoflu saldırı!

Köln'de yapımı devam eden ve DİTİB cami içinde yanıcı madde bulunan çanta atılarak yakılmak istendi. Aynı gece DİTİB'e bağlı iki farklı cami daha saldırıya uğradı. Köln polisi saldırganın kısa sürede yakalandığını açıkladı. Köln'deki camiyi dün sabah Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler de ziyaret etmişti. Başbakan Erdoğan'ın Almanya'ya yapacağı ziyaret öncesi meydana gelen olay kafalarda soru işaretine neden oldu.

1/ 6
Kölnde camiye molotoflu saldırı!

Köln DİTİB Merkez Cami'ye dün akşam 22.00 ve 24.00 sularında, ayrıca bu sabah saat 09.00 sularında üç kez saldırı yapıldı. Bu olayda, garaj kapısına bir otomobille bilinçli olarak çarpılmak suretiyle hasar verildi, ardından konferans salonu kapısına yanıcı bir madde atılarak yakılmaya çalışıldı. Daha sonra caminin cam kapısı da tahrip edildi.

2/ 6
Kölnde camiye molotoflu saldırı!

BAŞBAKAN YARDIMCISI İŞLER, SABAH ZİYARET ETMİŞTİ

Aynı gece DİTİB'e bağlı Hürth ve Wesseling DİTİB camilerine de benzer saldırılar yapıldı. DİTİB'in genel merkezini de içinde bulunduran camiyi dün sabah Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler de ziyaret edip, camide bir basın toplantısı düzenlenmişti.

3/ 6
Kölnde camiye molotoflu saldırı!

Saldırı sonrası cami önünde açıklama yapan DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. İzzet Er, "Dün gece saat 22:00-23:00 sularında garaj kapımıza, yarımda tekrar garaj kapımıza saldırı oldu. Aynı saldırının aynı araç tarafından sabah namazı vakti Hürth ve Wesseling'deki camilerimize de yapıldığını gördük, kamera incelemelerinde bunları müşahede ettik. Bugün sabah 09.00'da da konferans salonumuza çanta içinde yanıcı bir madde atılmak suretiyle yakılmak istendi. Bunda başarılı olamayınca saldırganın cam kapıyı kırdığını görüyorsunuz" dedi.

4/ 6