Komutanlar adliyeye geldiler

Eski Kuvvet Komutanları Fırtına, Örnek ve Doğan az önce adliyeye ulaştılar.

Komutanlar adliyeye geldiler

"Balyoz Harekat Planı" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında 3 gündür İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Ergin Saygun adliyeye getirildi.

1/ 10
Komutanlar adliyeye geldiler

Sabah saatlerinde ilk olarak gözaltındaki 3 muvazzaf subay adliyeye gönderildi. Daha sonra Fırtına, Örnek ve Saygun da adliyeye getirildiler. Emekli komutanları başsavcı ve başsavcı vekillerinin sorgulayacağı öğrenildi.

2/ 10
Komutanlar adliyeye geldiler

Aralarında muvazzaf askerlerin de bulundu 8 kişi mahkemeye sevk edildi Balyoz soruşturmasında aralarında muvazzaf subayların da bulunduğu emekli Korgeneral Metin Yavuz Yalçın, emekli Albay Kubilay Aktaş ve emekli Tuğgeneral İzzet Ocak ile 5 muvazzafında bulunduğu 8 kişi tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi.

3/ 10
Komutanlar adliyeye geldiler

Emekli Tuğgeneral Gaffur Aksu ve emekli Tuğgeneral Baki Erdoğan, emekli Albay Yusuf Ziya Toker ve emekli Albay Mustafa Çalış ile 1 muvazzaf subay savcılık sorgularının ardından serbest bırakılırken emekli Albay Musa İstek ise sevk edildiği mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Bir muvazzaf subay ise adli kontrol kararıyla mahkemeden serbest bırakıldı.

Emekli Koramiral Ahmet Feyyaz Öğütçü, emekli Albaylar Emin Küçükkılıç, Suat Aytın ile iki muvazzaf subay tutuklanmalarının ardından saat 21.00 sıralarında cezaevine gönderildi.

Mahkemeye sevk edilen 8 kişinin sorgusu devam ediyor.

4/ 10