Komutanlar DTP binası önünde halay çekti

Hakkari'de komutanlar, DTP binaıs önünde Türkçe ve Kürtçe şarkılar eşliğinde halay çekti.

Komutanlar DTP binası önünde halay çekti

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ne bağlı Irak sınırında bulunan Derecik Beldesi'nde Geçici Köy Korucuları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği törenle açıldı. Açılışta Hakkari Dağ Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Lokman Ekinci, Şemdinli 21. Sınır Jandarma Taktik Alay Komutan Yardımcısı Jandarma Albay Bedri Dursun ve bazı askeri yetkililer, DTP Belde Başkanlığı ile yanyana bulunan derneğin önünde davul- zurna eşliğinde halay çekti.

1/ 8
Komutanlar DTP binası önünde halay çekti

Komutanların, üzerlerinde yöresel kıyafetler bulunan genç kız ve erkeklerle Türkçe ve Kürtçe müzik eşliğinde kol kola çektikleri halaylarda Türk Bayrakları da açıldı.

2/ 8
Komutanlar DTP binası önünde halay çekti

Sınıra sıfır noktada bulunan ve 490 yakın korucunun görev aldığı Derecik Beldesi'nde Geçici Köy Korucuları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin açılışı, nedeniyle dün tören yapıldı. Açılışa, Hakkari Dağ Komando Tugay komutanı Tuğgeneral Lokman Ekinci, Şemdinli 21'inci Sınır Jandarma Taktik Alay Komutan Yardımcısı Jandarma Albay Bedri Dursun, Derecik Tabur Komutanı Piyade Yarbay Metin Karagöz, Şemdinli İlçe Jandarma komutanı Jandarma Binbaşı Erhan Dikmen, Derecik Belediye Başkanı AKP'li Husret Dinç, askeri ve sivil yetkililer ile çok sayıda kişi katıldı.

3/ 8
Komutanlar DTP binası önünde halay çekti

Açılış öncesinde yoğun güvenlik önlemleri alınırken, evlerin damlarına keskin nişancılar yerleştirildi. Mehmetçikler ellerindeki dürbünleriyle sınır boylarını sürekli kontrol altında tuttu. Hakkari Dağ Komando Tugayı Komutanı Tuğgeneral Lokman Ekinci, masında derneğin hayırlı olmasını diledi.

4/ 8