Komutanlar İstanbuldaki tatbikatı izledi

Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve kuvvet komutanları, İstanbul Keçilik mevkisinde yapılan tatbikatı izledi.

Komutanlar İstanbuldaki tatbikatı izledi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve kuvvet komutanları, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın SAT ve SAS timlerinin İstanbul Keçilik mevkisinde yapılan tatbikatı izledi. Tatbikatın gerçekleştirildiği yerde yaklaşık bir yıl önce Ergenekon soruşturması kapsamında kazıların yapılmış olması dikkati çekti.

1/ 25
Komutanlar İstanbuldaki tatbikatı izledi

Genelkurmay Başkanlığı iletişim dairesi, Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının İstanbul Keçilik'te Deniz Kuvvetleri Bağlısı Sualtı Taarruz (SAT) ve Sualtı Savunma (SAS) Timleri tarafından icra edilen eğitimleri ile Batı Karadeniz'de fırkateyinler tarafından yapılan güdümlü mermi atışları görüntülerini medya kuruluşlarına dağıttı.

2/ 25
Komutanlar İstanbuldaki tatbikatı izledi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ ve kuvvet komutanları, Sualtı Taarruz Timleri (SAS) tarafından kısıtlı görüş şartlarında sualtından ve helikopter ile düşman bölgesine sızma, keşif ve baskın görevlerine yönelik eğitimler ile Sualtı Savunma Timleri (SAS) tarafından tahrip, şüpheli cisim ve deniz mayınlarına müdahale eğitimlerini yerinde izledi.

3/ 25
Komutanlar İstanbuldaki tatbikatı izledi

Genelkurmay Başkanlığı, Karadeniz'de, 7 fırkateyn, 6 hücumbot ve 2 denizaltının iştirak ettiği harbe hazırlık eğitimlerinde, TCG Sahilreis ve TCG Gökova fırkateyinleri tarafından Sea Sporrow ve Standart SM-1 satıhtan havaya güdümlü mermi atışları Dron tipi hedefe başarı ile yapıldığını duyurdu.

4/ 25