Konsensus'tan kapsamlı anket

Konsensus'tan kapsamlı anket

Konsensus'tan kapsamlı anket

Konsensus Araştırma Şirketi yaklaşan Cumhurbaşkanı seçimleri için halkın nabzını tuttu. Yarın seçim olsa kime oy verirsiniz sorusu ile kimi Cumhurbaşkanı görmek istersiniz dedi.

1/ 61
Konsensus'tan kapsamlı anket

Konsensus Araştırma şirketi Haziran ayında Türkiye gündemi araştırması yaptı. Bu pazar seçim olsa en yüksek oy alacak parti, Erdoğan sonrası AK Parti'nin oyları ne olacak?, Siyasi performansı en yüksek lider kim?, En beğenilen siyasetçi, Halkın Cumhurbaşkanı seçiminde aradığı ortak değer, Seçilecek cumhurbaşkanı en fazla hangi partiden oy alacak?, Cumhurbaşkanı Gül'ün yeniden Cumhurbaşkanı seçilme şansı, Secilecek cumhurbaşkanının kadın veya erkek olması seçmeni bağlıyor mu? gibi sorular yöneltildi. İlginç sonuçlar çıktı.

2/ 61
Konsensus'tan kapsamlı anket

Araştırmanın en önemli noktası ise CHP ile MHP'nin ortak adayı Ekmelettin İhsanoğlu'nun adı açıklanmadan önce yapılan anketlerde bu sorulara yanıtlar arandı.

3/ 61
Konsensus'tan kapsamlı anket

Gazeteport'un ulaştığı rapora göre çıkan sonuçlar AK Parti'yi sevindirecek ancak aynı zamanda da bir o kadar düşündürecek. Çünkü Başbakan Erdoğan adaylığını koyduğu anda seçimin tek galibi olarak ankette öne çıkıyor. Ancak bu sonuç AK Parti'ye oy kaybettiriyor. Çünkü seçmenin bir kısmı Erdoğan'sız bir partiye oy verme taraftarı değil. Cumhurbaşkanı Gül mü, Yoksa Abdullah Gül mü ikileminde ise ibre Abdullah Gül'den yana. Ancak Erdoğan Cumhurbaşkanı olduğu zaman AK Parti seçmeni Abdullah Gül'ü AK Parti'nin başında görmek istiyor.

4/ 61