Konserde klarnet çalarken kalbi durdu ve...

62 yaşındaki Günay Devrim'in, konser sırasında kalbi durdu

Konserde klarnet çalarken kalbi durdu ve...

Yıllarca hakimlik yapan, emekli olduktan sonra da kursa gidip klarnet öğrenerek orkestrada görev alan 62 yaşındaki Günay Devrim'in, konser sırasında kalbi durdu. Arkadaşlarının kucağında sahneden indirilen Günay Devrim, ilk müdahaleyle iki kez duran kalbi çalıştırılıp yaşama döndürüldü, ardından da kaldırıldığı hastanede by- pass ameliyatı ile tıkalı 3 damarı değiştirildi.

1/ 10
Konserde klarnet çalarken kalbi durdu ve...

Çeşitli illerde görev yaptıktan sonra Bursa Tapu Kadastro Mahkemesi Hakimi iken 6 yıl önce emekli olan evli ve 3 çocuk babası Günay Devrim, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı müzik kursunda klarnet öğrendi. Bu enstrümanı çalmadaki becerisi nedeniyle, Büyükşehir Belediyesi Orkestrası'nda görev aldı. Amatör olarak görev yapan bu orkestranın yanı sıra, iki yıldır Nilüfer Kadın Korosu'nda orkestrada klarnet çalan Günay Devrim, bu korunun cumartesi günü Buz Park'ta düzenlenen 'Yeni Yıla Merhaba' konserinde arkadaşlarıyla birlikte sahnede yerini aldı.

2/ 10
Konserde klarnet çalarken kalbi durdu ve...

Orkestradaki arkadaşlarının 'Baba' dediği emekli hakim Günay Devrim, eğitim ve kadın dernekleri yararına düzenlenen konsere neşe içinde başladı. Şef Dr. Aysel Gürel yönetimindeki Nilüfer Kadın Korosu, konserin ikinci şarkısı nihavent makamındaki 'Sevil Neşelen, Sevme Yanarsın'ı söylerken, Günay Devrim klarnete üfleyemedi ve ağzını tutarak öksürmeye başladı. Koro arkadaşları ne olduğunu anlamaya çalışırken, klarneti elinden düşen Günay Devrim, olduğu yere yığılıp kaldı.

3/ 10
Konserde klarnet çalarken kalbi durdu ve...

2 KEZ DURAN KALBİ ÇALIŞTIRILDI

Günay Devrim, orkestradaki arkadaşlarının kucağında sahneden indirildi. Kravatı çözülen Devrim'e konseri izleyenler arasında bulunan Kızılay İlkyardım Eğitmeni Sevim Tanrıkulu ilk müdahaleyi yaptı ve hemen 112 Acil Servis'e haber verildi. İki kez duran kalbi, müdahaleyle çalıştırılıp yaşama döndürülen Günay Devrim, gelen 112 Acil Servis ekibinin olay yerinde müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı.

4/ 10