Köy haritadan silindi !

Köy haritadan silindi !

VAN'da gece yarısı saat 00.08'de meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki deprem, sarsıntının merkez üssü Mollakasım Köyü'nü haritadan sildi.

1/ 14
Köy haritadan silindi !

Van’da meydana gelen 7,2 ve 5,6 büyüklüğündeki iki depremlerin ardından evleri büyük hasar gören merkeze bağlı Mollakasım Köyü'nde, gece 5.2 büyüklüğündeki deprem büyük yıkıntıya neden oldu. İlk depremlerden sonra köydeki çoğu ev yıkılırken, dün de ayakta kalan son evler yerle bir oldu.

2/ 14
Köy haritadan silindi !

Köydeki yaşayan 70 aile ilki iki depremin ardından kurulan çadır ve Mevlana Evleri'nde kaldıkları için dünkü depremi can kaybı yaşamadan geçirdiler. İlk depremde 2 ölü veren köy, dün geceki depremde ise büyük bir panik yaşadı. Çadır ve geçici evlerde kalan köylüler, gece ise hayvanlarını kurtarmak için seferber oldu. Barakalarda yaşayan hayvanlarını eksi 10 dereceyi bulan soğuğa aldırmadan dışarıya çıkartan köylüler, onların başında sabahladı.

3/ 14
Köy haritadan silindi !

Mollakasım Köyü'nünde tamamen yıkılmasıyla Van genelinde 6'ıncı köy de haritadan silindi. Daha önce de birinci depremde toplamda 56 ölümün olduğu Dağönü, Güveçli, Alaköy, Dibekdüzü ve Gedikbulak Köyleri de yerle bir olmuştu.

4/ 14