Köylüler yağmur duasına çıktı

Köylüler yağmur duasına çıktı

Mersin'in Tarsus ilçesi ve Manisa'nın Saruhanlı ilçesine bağlı Çınaroba Mahallesi'nde havaların yağışsız geçmesi nedeniyle çok sayıda köylünün katılımıyla yağmur duası edildi. Genç -yaşlı, kadın- erkek yüzlerce kişi Manisa ve Mersin'de kurak geçen yaz mevsiminin ardından ekim ayının da yağışsız geçmesi nedeniyle yağmur duasına çıktı.

1/ 7
Köylüler yağmur duasına çıktı

Mersin'in Tarsus ilçesinde, havaların yağışsız geçmesi  nedeniyle çok sayıda köylünün katılımıyla yağmur duası edildi.İlçede tarımsal üretimin yoğun yapıldığı 13 köyden bazı vatandaşlar,  Çakırlı köyü Kolonsay mevkisinde bir araya geldi. Köy imamlarının da katılımıyla  öğle namazı sonrası edilen duada, yağmur yağması dileğinde bulunuldu. Köy sakinleri, yağmura hasret kaldıklarını belirterek, yağışlı  günlerin gelmesini temenni etti.Yarın da ilçe merkezindeki Hz. Danyal Meydanı'nda ilçe halkı ve din  görevlilerinin katılımıyla dua edilecek.

2/ 7
Köylüler yağmur duasına çıktı

GENÇ YAŞLI, KADIN HERKES SOKAKTA

Manisa'nın Saruhanlı ilçesine bağlı Çınaroba Mahallesi'nde yağmur ve şükür duası yapıldı. Köylüler tarlada ekili ürünlerin yeşermesi için suya ihtiyacı olduğunu belirterek "Bu dönemde yağmur yağarsa hem toprak yumuşayacak hem de ürünlerimiz daha çabuk büyüyecek" dedi.  Kurak geçen yaz mevsiminin ardından ekim ayının da yağışsız geçmesi Manisa'nın Saruhanlı ilçesine bağlı Çınaroba Mahallesi çiftçilerini tedirgin etti.

3/ 7
Köylüler yağmur duasına çıktı

Halitpaşa ve Çınaroba Mahallelerinde bağı bahçesi bulunan üreticilerin yanı sıra, 7'den 70'e çok sayıda vatandaş yağmur duası için toplandı. Çınaroba Mahalle Muhtarı İsmail Pekmez'in önderliğinde bu yıl ilk defa gerçekleştirilen Yağmur Duası ve Hayır Yemeği'ne BŞB Saruhanlı Koordinatörü Erdinç Karaköse ve Saruhanlı Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Aydın'da katıldı.

4/ 7