Köyün yarısı korona oldu, kimse ölmedi

Bursa'da aylar önce koronavirüs nedeniyle karantinaya alınan İshaklar köyünde çok sayıda yaşlı vatandaş koronavirüse yakalanmasına rağmen kimse vefat etmedi.

Köyün yarısı korona oldu, kimse ölmedi

Harmancık ilçesinin İshaklar köyünde aylar önce corona virüs vakası görüldü. Çoğunluğu yaşlılardan oluşan köyde çok kişi corana virüse yakalandı. Vakalar artınca köy karantina altına alındı.

1/ 10
Köyün yarısı korona oldu, kimse ölmedi

YAŞAMINI YİTİREN OLMADI: SIRRI DOĞAL BESLENMEDE
Büyük kısmı yaşlılardan oluşan köylülerden kimse corona virüsten dolayı hayatını kaybetmedi. Ormanların içinde bulunan ve oksijen deposu olan köyde köylüler tükettikleri her şeyi kendi yetiştirip organik olarak besleniyor. Corona virüse yakalananların iyileşmesi sonucu köydeki karantina kaldırırken, köydeki herkes sağlıklı yaşantısına devam ediyor.

2/ 10
Köyün yarısı korona oldu, kimse ölmedi

Corona virüsten köylerinde ölüm olmamasını temiz hava ve sağlıklı beslenmeye borçlu olduklarını ifade eden İshaklar köyü sakinleri, "Köyümüz corona virüs vakalarının çok olmasından dolayı karantinaya alındı. Köydeki çok kişide corona virüs tespit edildi. Hasta olanların büyük çoğunluğu yaşlılar. Bunlar tedavi olup hepsi sağlığına kavuştu. Virüsten dolayı kimse hayatını kaybetmedi. Köyümüzün havası temiz, suları güzel, yediğimiz ürünleri de kendimiz yetiştiriyoruz. Böyle olunca çok şükür virüsten kimse hayatını kaybetmedi. Corona olduk, ama tedavi de olduk, çok şükür iyileştik. Köyümüzde corona bitti ve karantina kalktı, şimdi sağlıklı şekilde hayatımıza devam ediyoruz" dedi.

3/ 10
Köyün yarısı korona oldu, kimse ölmedi

''YARISINDAN FAZLASI CORONA VİRÜSE YAKALANDI"
Muhtar Emre Oruç, "Köyümüzdeki vatandaşların yarısından fazlası corona virüse yakalandığından dolayı köyümüz uzun süre karantina altında kaldı. Corona virüse yakalanan vatandaşlarımızın yarısı 65 yaş ve üzeriydi. Çok şükür 65 yaş ve üzeri hastalarımız olmasına ve hastanede de yatan hastalarımız olmasına rağmen köyümüzde corona virüsten kimse ölmedi. Biz bunu doğal beslenmeye bağlıyoruz. Köyümüzde oksijen oranı yüksek. Şu an mahallemizde bir tane bile pozitif vatandaşımız kalmadı" şeklinde konuştu.

4/ 10