Kumla sahilinde yine aynı manzara

Bursa'da hafta sonu tatilini fırsat bilen günübirlik tatilciler, Kumla Sahili'ne akın etti. Yine sosyal mesafe ve maske kuralına dikkat edilmediği gözlendi.

Kumla sahilinde yine aynı manzara

Termometrelerin 33 derece gösterdiği Bursa'da sıcaktan bunalan vatandaşlar, sahillere akın etti.

1/ 9
Kumla sahilinde yine aynı manzara

Gemlik ilçesindeki Kumla Sahili’nde vatandaşlar yoğunluk oluşturdu. Sahilde, sosyal mesafenin gözetilmediği dikkat çekti. Tatilciler, denizde birbirine yakın mesafede oyunlar oynarken, bazı vatandaşların da maskesiz ve yan yana durmaları tepkilere neden oldu. Sahildeki yoğunluk dronla havadan görüntülendi.

2/ 9
Kumla sahilinde yine aynı manzara

‘BİRÇOK KİŞİNİN CORONA VİRÜS UMRUNDA DEĞİL’
Sahildeki vatandaşların maske ve mesafe kurallarına yeteri kadar uymadığını söyleyen Nuri Yılmaz, "İnsanlar virüse çok dikkat etmiyor. Önlemler fazla alınmıyor. Böyle olunca da koronavirüs vakalarında artış oluyor. 'Corona virüse inanmıyorum' diyenler bile var. Böyle bir şey olabilir mi? Maskesiz gezen, dikkat etmeyen çoğu kişinin koronavirüs umurunda değil. Çok bilinçsizler" dedi.

3/ 9
Kumla sahilinde yine aynı manzara

'CORONA VİRÜSÜN FARKINDA DEĞİLLER'
Umut Dilmaç ise, "Burada, bu kadar bilinçsiz insan var. Hepsi iç içe. Çok saçma. Böyle giderse bu ülkede koronavirüs bitmez. Bu manzarayı görünce içimden 'Bunlar ne bilinçsiz insanlar diyorum. Corona virüsün farkında bile değiller. Biz dikkat ettiğimizi düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

4/ 9