Kurbanlığa inanılmaz işkence

Şanlıurfa'da kaçan boğayı durdurmak için öyle bir şey yapıldı ki..

Kurbanlığa inanılmaz işkence

Şanlıurfa’da kesime götürülürken kaçan, birkaç kez uyuşturucu iğne yapılarak sakinleştirilmeye çalışılan boğa cadde ortasında kesilmeye çalışıldı.

1/ 7
Kurbanlığa inanılmaz işkence

Elektrik direğine bağlanan boğanın, ayak bilekleri ve boynuna atılan bıçak darbesiyle etkisiz hale getirilmeye çalışılmasına tepki gösteren bazı vatandaşlar, hayvan sahipleri ve kasapla tartıştı.

2/ 7
Kurbanlığa inanılmaz işkence

Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde sahipleri tarafından bir kamyonetle Hamidiye Mahallesi’ndeki kesim merkezine götürülen boğa, araçtan indirildikten sonra kaçmaya başladı.

3/ 7
Kurbanlığa inanılmaz işkence

'BOĞA TİMİ'NİN İĞNELER İŞE YARAMADI
Çevredekiler tarafından bir çay bahçesinde kıstırılan boğa yakalanamayınca Şanlıurfa Belediyesi tarafından oluşturulan "boğa timi"nden yardım istendi. Birkaç kez uyuşturucu iğneyle sakinleştirilmeye çalışılan boğa, aradan yaklaşık 3 saat geçmesine rağmen kesilemeyince yeniden ekiplerden yardım istendi.

Birkaç kez daha uyuşturucu iğne yapılan ancak sakinleşmeyen boğa, çevredekilerin üzerine saldırmaya başladı. Kıstırıldığı çay bahçesinden kaçan boğa, bir sokak aşağıda bulunan Emniyet Caddesi’ne doğru bir süre kaçtı.

4/ 7