Kurtarırken öldürüyorlardı

Şanlıurfa'da meydana gelen trafik kazası sonrası 3 kişi ilkel yöntemlerle kurtarıldı.

Kurtarırken öldürüyorlardı

ŞANLIURFA'nın Birecik İlçesi'nde, iki otomobilin çarpışmasıyla meydana gelen kazada 3 kişi yaralandı. Otomobilde sıkışan 46 yaşındaki Ramazan Yamaç ise polis, itfaiye ve sağlık görevlilerinin bulunduğu ortamda, çevredekiler tarafından demir çubuk ve halat kullanılarak ilkel yöntemlerle 45 dakikada kurtarılabildi.

1/ 10
Kurtarırken öldürüyorlardı

Sabah saatlerinde Halfeti'ye gitmek için 63 LS 831 plakalı otomobiliyle yola çıkan Ramazan Yamaç, Kelaynak yolunda karşı yönden gelen 24 yaşındaki Murat Kayar yönetimindeki 27 N 0405 plakalı otomobille kafa kafaya çarpıştı. Kazada yaralanan, sürücülerden Murat Kayar ile yanında bulunan 57 yaşındaki Celal Baykal çağrılan ambulanslar ile Birecik Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Kazada, Ramazan Yamaç ise ön tarafı hurdaya dönen otomobilde, sürücü koltuğu ile direksiyon arasına sıkıştı.

2/ 10
Kurtarırken öldürüyorlardı

Acı içerisinde kıvranan ve yardım isteyen Yamaç'ın kurtarılması için itfaiye ve sağlık görevlilerinden yardım istendi. Olay yerine gelen polis, 112 ve itaifye görevlileri, Yamaç'ı sıkıştığı yerden kurtarmak için çalışmalara başladı. Tüm uğraşlara rağmen kurtarılamayan Yamaç, acı içerisinde kıvranırken, trafiğe kapanan yolda araçlarından inip kaza yerine gelen çevredikeler devreye girdi.

3/ 10
Kurtarırken öldürüyorlardı

Polis, itfaiye ve sağlık görevlilerinin de izlemekle yetindiği kurtarma çalışmalarında, bir kişi, aracından getirdiği halatı Yamaç'ın içinde bulunduğu otomobilin sürücü kapısına bağlayarak itfaiye aracı ile çektirip esnetme yöntemine başvurdu.

4/ 10