Kuzenine inat ceviz ağacına ev yaptı

Rize merkez ilçeye bağlı Küçükköy'de yaşayan Serdar Karaömeroğlu, yapamayacağını iddia eden kuzenine inat, bir ceviz ağacının üzerine iki katlı ahşap yaptı.

Kuzenine inat ceviz ağacına ev yaptı

Karaömeroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bahçesindeki yaşlı  ceviz ağacının meyve vermediğini ve bahçeyi kapattığını belirtti. Ağacı kesmeye gönlünün el vermediğini, bunun üzerine ağacın 4 metrenin  üzerinde kalan kısmını amcasının oğlu Soner Karaömeroğlu ile kestiklerini anlatan  Karaömeroğlu, bu sırada aklına ağacın üzerine ev yapma fikrinin geldiğini ve bunu  kuzeniyle paylaştığını söyledi.

1/ 11
Kuzenine inat ceviz ağacına ev yaptı

Kuzeniyle "olur olmaz" tartışmasına girdiklerini dile getiren  Karaömeroğlu, "Tartışmanın ardından Soner, 'Sen evi yap, çatısını da ben  yapacağım' dedi" ifadesini kullandı. İlk olarak evi nasıl yapabileceğini planladığını anlatan Karaömeroğlu,  şunları söyledi: "Sanayi sitesinde ağacın gövdesine sarmak üzere demirden kelepçe  yaptırdım, bunu ağaca geçirdim. Üzerine 2,5 metre genişliğinde demir taban  yaptırdım. Bu tabanın üzerine tek katlı ahşap ev inşa ettim. İş inada bindiği  için ilk katı yaptıktan sonra üzerine ikinci katı çıkmaya karar verdim. İkinci  katı bitirince kuzenime çatıyı yapmasını söyledim. O yapmayınca çatı da bana  kaldı. Evi, rüzgarlı havalarda zarar görmemesi için çatı ve birinci kattan  uzattığım çelik halatlarla yere sabitledim."

2/ 11
Kuzenine inat ceviz ağacına ev yaptı

Adını "Ağaçkondu Konağı" koydu
"Ağaçkondu Konağı" adını verdiği, her katı 10 metrekare büyüklüğündeki  iki katlı evi tek başına 3 ayda tamamladığını ifade eden Karaömeroğlu, çok güzel  bir ev ortaya çıktığını söyledi. Karaömeroğlu, hafta sonları iş arkadaşları ve dostlarıyla zamanın  büyük bölümünü burada geçirdiğini belirterek, "Malzemeyi ormanlık alanlardan  topladığım için çok fazla masrafım olmadı. Yaklaşık 2 bin 500 liraya mal ettim.  Benim için bir yaşam alanı oldu. İçerisine elektrik hattı çektik. Burada  televizyon dahil her şey var" dedi.

3/ 11
Kuzenine inat ceviz ağacına ev yaptı

Ağaç eve misafir olan Eda Güney ise Rize'de daha önce ağaç üzerinde ev  gördüğünü ancak ilk kez iki katlısına rastladığını dile getirerek, "İnat uğruna  başladığında yapacağına çok fazla ihtimal vermemiştik ama Serdar evi kısa sürede  tamamladı, içerisini bir ev gibi döşedi. Tam bir doğal yaşam alanı. Üst kata  çıkmak için tahta merdiven kullanılıyor. Alt kat kışlık, üst kat yazlık olarak  tasarlanmış" diye konuştu.

4/ 11