Kuzenlerin cesetleri bulundu

Kuzenlerin cesetleri bulundu

Adana’da ağaca bağladıkları ip ile sulama kanalında yüzmeye çalışırken, ipin kopması sonucu akıntıya kapılıp kaybolan 9 yaşındaki Alican Yalman ile kuzeni 13 yaşındaki Mustafa Kızılelma’nın cesetleri bulundu.

1/ 6
Kuzenlerin cesetleri bulundu

Olay, dün saat 18.00 sıralarında merkez Yüreğirİlçesi’ne bağlı Koza Mahallesi yakınlarındaki Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ait sulama kanalında meydana geldi. Serinlemek isteyen ve yüzme bilmedikleri belirtilen Alican Yalman ile kuzeni Mustafa Kızılelma, iddiaya göre yol kenarındaki bir ağaca bağladıkları ipe tutunarak sulama kanalına girdi.

2/ 6
Kuzenlerin cesetleri bulundu

Bir süre yüzen kuzenler, ipin kopması sonucu akıntıya kapılıp sürüklendikten sonra kayboldu. Çevredekilerin ihbarı üzerine sevk edilen sualtı polisleri ve Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı CANKUR ekipleri, dün gece saatlerine kadar sulama kanalında iki kuzeni aradı. Arama çalışmalarını kolaylaştırmak için kanala verilen suyun kesilmesine rağmen iki çocuk bulunamadı.

3/ 6
Kuzenlerin cesetleri bulundu

12 SAAT SONRA BULUNDU

Yakınları tarafından gece boyu aranan Alican Yalman ve Mustafa Kızılelma’nın yaklaşık 12 saat sonra bugün 06.00 sıralarıdna cesetleri bulundu. Kızılelma’nın cesedi, suya girdikleri yerden 6 kilometre uzaklıktaki Alihocalı Mahallesi’nde yosunlara takılı, Alican Yalman’ın cesedi ise ondan 1 kilometre ilerdeki elektrik üretimi yapılan regülatör köprünün kapaklarında bulundu.

4/ 6