Lice'de 5 terörist öldürüldü !

Lice'de 5 terörist öldürüldü !

Diyarbakır Lice'deki operasyonda, 2 askerin şehit düştüğü saldırının faili 5 terörist öldürüldü, 1 kadın terörist yakalandı. Yakalanan terörist, PKK'ya HDP il binasında katıldığını anlattı.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca düzenlenen müşterek operasyonda, Uzman Çavuş Emrah Aytemiz ve Astsubay Şükrü Ceylan'ın şehit olduğu saldırının faillerinin de bulunduğu 5 terörist etkisiz hale getirildi, bir terörist yakalandı.

1/ 14
Lice'de 5 terörist öldürüldü !

Yaralı terörist Şanlıurfa doğumlu "Gulan" kod adlı T.S, örgüte bir yıl önce Hatay'danDiyarbakır HDP İl Başkanlığı binasına gelerek katıldığını anlattı.

2/ 14
Lice'de 5 terörist öldürüldü !

"BANA 'ARTIK BİZİMLE KALACAKSIN' DEDİLER"

Terörist T.S, "Hatay'dan HDP Diyarbakır il binasına geldim. Orada bir kadınla görüştüm. O kadın beni Seyrek fidanlığında bir bahçe açılışına götürdü. Burada teröristler beni gördü. Benimle görüştüler ve sonra dağa çıkarttılar. Giderken de bana 'artık bizimle kalacaksın' dediler." dedi.

3/ 14
Lice'de 5 terörist öldürüldü !

DEV OPERASYON SÜRÜYOR

Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığının sevk ve idaresinde 24 taburun katılımıyla Lice ve civar bölgelerde icra edilen "Bayrak-14 Şehit Jandarma Teğmen Abdülselam Özatak Müşterek Özel Birlik Operasyonu" sürüyor.

4/ 14