Life Styleda en iyilerdeniz

Dünyada tanınmış en iyi restoranların arasındaki bir Türk restoran dikkatleri çekiyor

Life Styleda en iyilerdeniz

Dünyanın en iddialı “life style” konseptli yayın yapan sitelerinden biri olan World’s Luxury Guide’ın haberine göre, dünyanın en ilginç restoranları arasında Türkiye’den bir isim de bulunuyor…

1997’den bu yana BJK Plaza’nın çatı katında bulunan ve eşsiz manzarasıyla göz dolduran Vogue, dünyanın en ilginç restoranları arasına girmeyi başardı. Açıldığı günden beri İstanbul’un en gözde mekanları arasındaki yerini korumayı başaran Vogue, 2002 yılında Time Out / Miller Yeme – İçme Ödülleri’nde “İstanbul’un en iyi restoranı”, 2007 yılında ise “En şık klasik mekan” seçilmişti.

1/ 16
Life Styleda en iyilerdeniz

Eleven / Amsterdam

Eski bir sanayi binasının renovasyonu ile tekrar hayata geçirilen mekanın dekorasyonunda eski ruhunun kaybedilmemesine özen gösterilmiş. Fabrika görünümünü andıran mekan restoran, bar ve club olarak hizmet veriyor. Rahat atmosferi ile de göz dolduran restoranda öğlen ve akşam saatlerinde farklı menüler sunuluyor. Mekan ayrıca geceleri elektronik müzik eşliğinde eğlenilebilen bir cluba dönüşüyor.

2/ 16
Life Styleda en iyilerdeniz

Aragawa / Tokyo

Japon mutfağı denilince herkesin aklına belli başlı birkaç yemek geliyordur. Aragawa, insanların bu genel yargısını değiştirip Japon mutfağının ne kadar çeşitli olduğunu göstermek istiyor. Japonya’nın ilk ızgara restoranı olan mekanda farklı lezzetler sizleri bekliyor.

3/ 16
Life Styleda en iyilerdeniz

L’Arpege / Paris

Paris’in önde gelen restoranlarından olan L’Arpege’ın menüsünde kırmızı et bulunmuyor. Menüsünde taze sebzeler, balık ve beyaz etin bulunduğu restoranda 9 ana yemek “Tadım menüsü” şeklinde sunuluyor. Farklı lezzetleri bir arada denemek isteyenler ise bu menü için 320 Euro ödüyor. Dünyanın en ilginç restoranları arasında bulunan L’Arpege doğal yemekleri, hoş dekorasyonuyla size eşsiz lezzetler sunuyor.

4/ 16