Lüks hayat tutkusu ölüme götürdü

Lüks hayat tutkusu ölüme götürdü

İzmir'de, 3 yıl önce 3'üncükattan kendisini boşluğa bırakarak intihar girişiminde bulunan, son olarak da oda kiraladığı 5 yıldızlı oteldeki odasında "Bazen üçüncü kat yetmez en güzeli altıncı kat" yazdıktan sonra 5'inci kattan atlayarak intihar eden 24 yaşındaki Ayşegül Aşkın'ın, o odada geçirdiği son anlarında, sevgilisine bıraktığı veda mesajı videosu cep telefonunda ortaya çıktı.

1/ 31
Lüks hayat tutkusu ölüme götürdü

İzmir'de oturan 24 yaşındaki Ayşegül Aşkın, 27 Ocak 2010 tarihinde Mithatpaşa Caddesi'ndeki bir apartmanda, erkek arkadaşı ile tartıştıktan sonra kendisini üçüncü kattan boşluğa bıraktı. Yaralı kurtulan ancak, sağ bacağı sakat kalan Ayşegül Aşkın, geçen salı günü taksiyle, Gaziosmanpaşa Bulvarı'ndaki 5 yıldızlı otele geldi. Oteldeki odasına çıkan ve sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki profiline, "Bazen üçüncü kat yetmez en güzeli altıncı kat" yazdıktan sonra 5'inci kattan atlayan Aşkın, otelin giriş kapısının üstündeki cam bölmeye çarparak öldü. Erkek arkadaşından ayrıldığı için bunalımda olan Ayşegül Aşkın, gözyaşlarıyla toprağa verildi.

2/ 31
Lüks hayat tutkusu ölüme götürdü

Olayın ardından Ayşegül Aşkın'ın, arkadaşlarına teslim edilen cep telefonunda, otel odasında geçirdiği yaklaşık 1 saatin fotoğraflarının yanı sıra sevgilisine bıraktığı cep telefonundaki video kaydı bulundu. Üzerine düşerek öldüğü yerin fotoğrafını da çeken Ayşegül Aşkın'ın, erkek arkadaşına bıraktığı, kendisini konuşurken görüntülediği video kaydında, "Söyleyecek hiçbir şeyim yok. Ama söyleyeceğim bir şey var. Sakın benim mezarıma gelme sakın. Sadece bunu yapmanı istiyorum. Hiçbir şey söylemeye de hakkım yok. Cesaretim yok. Biraz sonra tam buradan, gördüğün altıncı kattan atlayacağım. Yapamıyorum. Daha fazla yaşayamıyorum. Yok, olmuyor. Tutunmaya çalıştım, olmuyor. Ne yaptığımı bilmiyorum. Yapamıyorum. Daha fazla içmem gerekiyor. Herşey bitti" dediği görüldü.
Polisin Ayşegül Aşkın'ın intiharıyla ilgili soruşturmasının sürdüğü bildirildi.

3/ 31
Lüks hayat tutkusu ölüme götürdü

4/ 31