Lunapark Kralından servet kaldı

Ölen Erdoğan Coşkun'dan kalan miras eşine kaldı.

Lunapark Kralından servet kaldı

İzmir'de ‘Lunapark Kralı’ olarak bilinen ve 2007 yılında 63 yaşında yaşamını yitiren Erdoğan Coşkun’un, birlikte yaşadığı hemşire 62 yaşındaki Zuhal Şenyiğit, miras davasının ilk raundunu kazandı. Mahkeme, hemşire Şenyiğit’e vasiyetle bıraktığı 1.5 milyon lira değerindeki villanın geri alınmasıyla ilgili Coşkun'un çocuklarının açtığı davayı reddetti.

1/ 6
Lunapark Kralından servet kaldı

Erdoğan Coşkun, 1977’de tanıştığı ve birlikte olduğu hemşire Zuhal Şenyiğit’i, başkası ile evleneceğini duyunca 1985 yılında kaçırdı. Coşkun, Şenyiğit ile nikah yapmadan, ölünceye kadar birlikte yaşadı. Erdoğan Coşkun, ölümünden 13 yıl önce böbrek yetmezliğine yakalanında, ABD'de oğlu Esat Coşkun’dan böbrek nakli yapıldı.

2/ 6
Lunapark Kralından servet kaldı

Erdoğan Coşkun, 2 Temmuz 2007 tarihinde vefat edince, 9 Kasım 2006’da İzmir 21’inci Noterliği’ne verdiği vasiyatnamesi, varisler ve avukatlarının önünde açıldı. Coşkun vasiyetnamesinde gayrimenkuller ve bankalardaki paraların yüzde 50’sini oğlu Ergin Coşkun’a, yüzde 37’sini de eşi Ayşe Coşkun’a bıraktı. Kalan bölümden de İzmir Şehit Polis Aileleri Derneği, İzmir Şehit Aileleri Derneği ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na 250’şer bin lira bağışlanmasını vasiyet etti.

3/ 6
Lunapark Kralından servet kaldı

HEMŞİREYE VİLLA VE 3 EV KALDI
Diğer çocuklarını bir şey bırakmayan ‘Lunapark Kralı’ Erdoğan Coşkun vasiyetnamede kendisine bakan hemşire Zuhal Şenyiğit'e de Urla'da villa ve üç kooperatif evi bıraktı. Varisler, ölene kadar Erdoğan Coşkun’un yanında olan ve bakımını yapan hemşire Zuhal Şenyiğit’e bırakılan Urla’daki villa ve üç kooperatif evini almak için dava açtı.

Coşkun ailesinin avukatları hemşire Şenyiğit adına açtıkları davanın dilekçesinde, Zuhal Şenyiğit'in babalarının yanında ücretle çalışan bir kişi olduğunu, babalarının yaptığı iş gereği her an kullanılabilecek 500 bin ile 1 milyon lira nakit, altın ve dövizi evdeki özel kasalarında bulundurduğunu, Şenyiğit’in bunları yönettiğini ve taşınmazları üzerine aldığını iddia etti.

4/ 6