Mağaza açılışında izdiham!

Trabzon'da bir alışveriş merkezinin açılış günü nedeniyle fiyatları yarı yarıya ucuzlatması izdihama neden oldu.

Mağaza açılışında izdiham!

TRABZON’DA bir alışveriş merkezinin açılış günü nedeniyle fiyatları yarı yarıya ucuzlatması izdihama neden oldu.

Kar yağışı ve soğuk havaya rağmen sabahın erken saatlerinde alışveriş merkezi önünde kuyruğa girenler, kapılar açıldığında içeri girebilmek için birbirini ezdi.

Çevik Kuvvet önlem alırken, mağaza içindeki birçok eşya da izdiham nedeniyle kırıldı.Trabzon’un Kahramanmaraş Caddesi’nde bugün açılışı yapılan İstanbul AVM’nin önünde izdiham oldu.

1/ 10
Mağaza açılışında izdiham!

Mağazanın daha önceden açılış günü nedeniyle LCD TV, bilgisayar, küçük ev aletleri fiyatlarını yüzde 50 oranında ucuzlatacağını açıklaması üzerine vatandaşlar sabahın erken saatlerinde işyeri önünde kuyruğa girdi. Kar yağışı ve soğuk havaya rağmen saat 05.00’ten itibaren mağaza önünde toplanmaya başlayanların trafiği engellememesi için Çevik Kuvvet ekipleri önlem aldı.Mağaza görevlileri, açılış saati olan 10.00’da kepengi altından sadece bir kişi geçebilecek şekilde açtı. Buna tepki gösteren kalabalık kapıya hücum etti ve elleriyle kepengi yukarı itip mağazaya girdi.

Bu sırada, aralarında birçok kadının da bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi arasında ezilme tehlikesi atlatanlar da oldu. Güvenlik görevlileri zorlukla mağaza kapısını kapatarak insanları gruplar halinde içeri almaya çalıştı. Bu sırada mağaza içinde de izdiham oldu. Birçok vatandaş aldıkları malların parasını kasalardaki yığılma nedeniyle ödeyemedi ve görevlilere tepki gösterdi.

2/ 10
Mağaza açılışında izdiham!

112 ACİL EKİPLERİ MAĞAZAYA GİREMEDİ
Mağazada indirimli ürünler çok kısa sürede biterken, içeriye girenler, soğuktan buharlaşan camlara yazı yazarak, içerdeki durumu dışarıdakilere anlatmaya çalıştı.

3/ 10
Mağaza açılışında izdiham!

Buna rağmen kalabalık mağaza önünden ayrılmadı. Yaşanan izdiham nedeniyle rahatsızlananlara müdahale etmek için gelen 112 acil ekipleri mağazaya giremedi.

4/ 10