Mahsun tarikatçı oldu !

Her filmi olay olan Mahsun Kırmızıgül şimdi de tarikatçı olacak...

Mahsun tarikatçı oldu !

Hikayesini 11 yıl önce yazdığı “New York’ta Beş Minare” filminin hazırlıklarına başlayan Mahsun Kırmızıgül, rolüyle de kendinden çok söz ettirecek. Kırmızıgül, bu kez sakallı ve cübbeli bir tarikat mensubu olarak izleyici karşısına çıkacak.Oscar aday adayı “Takva” filmindeki zikir sahneleri, büyük ses getirmişti. Mahsun Kırmızıgül’ün yeni filmi “New York’ta Beş Minare” için çektiği benzer sahnenin de tartışma yaratması bekleniyor.

1/ 12
Mahsun tarikatçı oldu !

“Beyaz Melek” ve “Güneşi Gördüm” filmleri çok iyi gişe yapan Mahsun Kırmızıgül, hikâyesini 11 yıl önce yazdığı “New York’ta Beş Minare” için bir süre önce kolları sıvadı. Çekimlerine mayıs ayında başlanması planlanan filmin yurtdışındaki bazı sahneleri önceden çekildi ve bu sahneler birleştirilerek bir fragman oluşturuldu. Sinema salonlarında dönmeye başlayan fragman ve basına yansıyan yeni kareler ise görenleri şaşırttı.

2/ 12
Mahsun tarikatçı oldu !

Çekimler mayısta başlıyor

* Mahsun Kırmızıgül, yeni projesi “New York’ta Beş Minare” için kolları sıvadı. Çekimlerine mayıs ayında başlanması planlanan filmin yurtdışındaki bazı sahneleri önceden çekildi ve bu sahneler birleştirilerek bir fragman oluşturuldu.

* Sinema salonlarında dönmeye başlayan fragman, görenleri şaşırttı.

Kırmızıgül, fragmanda uzun sakalı ve cübbesiyle bir tarikat mensubu portresi çiziyor. Ama şaşırtan tek karakter o değil. Haluk Bilginer de New York’ta yaşayan bir hocayı canlandırıyor.

3/ 12
Mahsun tarikatçı oldu !

AMERİKA’NIN HOCASI CEMAAT LİDERİ

Haluk Bilginer, fragman ve fotoğraflarda bugüne dek canlandırdıklarından çok farklı bir karakterde görülüyor. Hollywood filmlerinde ve dizilerinde yer alan, yıllarca Londra’daki tiyatro oyunlarında oynayan usta oyuncu, Kırmızıgül’ün üçüncü filminde başında takkesi, önünde seccadesi ile New York’ta bir hocayı canlandırıyor. Bir ay boyunca tekke ve cemaatleri gezip bilgi toplayan, rolü için uzattığı sakalları nedeniyle uzun zaman ortalarda görünmeyen Mahsun Kırmızıgül’ün oynadığı karakterin de çok konuşulacağı iddia ediliyor.

4/ 12