Maliye Bakanı Şimşek evlendi !

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, mimar Esra Kara ile Ankara'da evlendi.

Maliye Bakanı Şimşek evlendi !

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey aracılığıyla yaklaşık 3 ay önce tanıştığı mimar Esra Kara ile Bakanlar Kurulu toplantısını andıran bir nikah töreniyle evlendi! Ankara Rixos Otel’de dün akyam saat 20.30’da yapılan nikah törenine Bakanlar Kurulu üyelerinin büyük çoğunluğu katıldı.

1/ 12
Maliye Bakanı Şimşek evlendi !

Vatan'ın haberine göre çiftin nikah şahitliklerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin yaptı. Daha önce nikah şahitliğini Erdoğan ile birlikte yapacağı belirtilen Cumhurbaşkanı Gül, birkaç gündür yaşadığı soğuk algınlığı nedeniyle nikaha katılamadı. Gül üzerinde “Cumhurbaşkanı ve eşi” yazılı bir çiçek gönderdi.

2/ 12
Maliye Bakanı Şimşek evlendi !

Nikahı kıyan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, çifte “üç çocuk” temennisinde bulundu. TBMM Başkanı Şahin de üç çocuk konusunun patentinin Erdoğan’a ait olduğunu belirterek, sözü Başbakan’a verdi. Erdoğan da esprili bir şekilde “Ben daha önce Mehmet’le bu konuyu konuşmuştum. ’Esra’yla da bu konuyu konuş’ demiştim. O da ’Konuştum’ dedi. Maliye Bakanlığı’nda her şeyi sıkıyorsun bu konuda sıkma, 3 çocuk olsun” dedi. Evliliğin uzun bir yolculuk olduğunu ve karşılıklı anlayış gerektirdiğini ifade eden Erdoğan, çite mutluluklar diledi.

3/ 12
Maliye Bakanı Şimşek evlendi !

TAKI TÖRENİ YAPILMADINikah töreni sırasında Gaziantepli davetliler zılgıt çekerek, gelin ve damata destek verdiler. Gecede yöreye özgü geleneksel takı töreni yapılmadı. Bunun yerine davetliler getirdikleri hediyeleri girişe konulan bir kutunun içine bıraktılar. 30 yaşındaki gelin Esra Kara işlemeli, ceket şeklinde sade bir gelinlik tercih ederken, Şimşek siyah takım elbise giydi. Çiftin nikah şekeri de sade bir şekilde hazırlanmış, güllere sarılı bademden oluştu. Bine yakın davetlinin katıldığı törende Gaziantep Sanayi Odası da ünlü Antep baklavasından ikram etti.

4/ 12