Maltepedeki cenaze gerginliği

Maltepe'de cenaze gerginliği sürüyor

Maltepedeki cenaze gerginliği


İstanbul Maltepe'de eylem yapan gruba ateş açılmasıyla 1 kişinin ölümü ve 4 kişinin yaralanmasının ardından düzenlenen operasyonlarda, 6 kişi daha gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde arama yapan polis ekipleri, 12 tabanca ele geçirdi.

1/ 48
Maltepedeki cenaze gerginliği

ARMUTLU'DA "CENAZE" BEKLEYİŞİ
Hasan Ferit Gedik'in cenazesi pazartesi akşam saatlerinde getirildiği Sarıyer Armutlu Boğaziçi Cemevi'nde bekletiliyor. Cenazeyi Gülsuyu'na götürmek isteyen gruba polis izin vermiyor. Maltepe Gülsuyu'nda vurularak hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik'in cenazesi pazartesi akşam saatlerinden beri Sarıyer Armutlu Boğaziçi Cemevi'nde bekletiliyor. Cenazeyi Gülsuyu'na götürmek isteyen gruba polis izin vermiyor. Sloganlar atarak bekleyen grubun yanlarına taş aldıkları ve hazırlık yaptıkları görüldü. Polis de grubun karşısında bekleyişini sürdürüyor. Cenazevinden izinli olarak çıkan baba ise yaşanan gerginlik nedeniyle oğlunu toprağa veremeden cezaevine döndü.

2/ 48
Maltepedeki cenaze gerginliği


Dün yapılan Hasan Ferit Gedik’in cenazesi sabah saatlerinde Armutlu Cemevi’ne getirildi. Burada dedesi, annesi ve kardeşi Gedik’in cenazesi başında gözyaşı döktü. Bir grup da, "Bedel ödedik, bedel ödeteceğiz", "Çetelerden hesap soracağız" şeklinde sloganlar attı. Gedik’in yakın çevresi ve mahallelinin hazır bulunduğu cenazede Halk Cephesi adına yapılan açıklamada, Gedik’in uyuşturucu ve fuhuşa karşı verdiği mücadele sırasında uyuşturucu çeteleri tarafından vurularak öldürüldüğü ifade edildi.

3/ 48
Maltepedeki cenaze gerginliği


Gedik’in öldürülmesinden 15 dakika sonra polisin yoğun bakıma, beyaz önlük giyerek girdiği, burada Gedik’in de silah kullanıp kullanmadığını tespit için el testi yaptığı iddia edildi. Burada yapılacak olan cenaze töreninin ardından Gedik’in cenazesi ailesi ve yakınları tarafından öldürüldüğü yer olan Gülsuyu’na götürülmek istenmesi kısa süreli gerginliğe yolaçtı. Armutlu ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi alan polis, karşılıklı gruplar arasında çatışma çıkma ihtimaline karşı cenazenin Gülsuyu’na götürülmesine izin vermedi.

4/ 48