Marmara Denizi’nde can pazarı

Marmara Denizi’nde can pazarı

Marmara Denizi’nde can pazarı

YEŞİLKÖY Marina’dan yatla denize açılan 5 kişi büyük bir tehlike atlattı. Yüzmek için girdiği denizde zor durumda kalan yolcuyu kurtarmak için denize atlayan kaptan, bu nedenle hareket kabiliyetini kaybeden teknedeki 3 kişi, 1 saati aşkın bir çabadan sonra kurtarıldı.

1/ 13
Marmara Denizi’nde can pazarı

YÜZMEK İÇİN DENİZE ATLADI AMA..

Öğrenildiğine göre, yat Yeşilköy’ün 2 mil açığında durduruldu. Burada teknede bulunanlardan Mehmet Çağlar yüzmek için denize atladı. Ancak akıntı ve dalgalar bir anda Çağlar’ı tekneden uzaklaştırdı. Denizdeki arkadaşlarını kurtarmak için teknenin kaptanı Ali Karabulut devreye girdi.

2/ 13
Marmara Denizi’nde can pazarı

KAPTAN DENİZE ATLAYINCA HERKES ÇARESİZ KALDI

Yanına aldığı bir can yeleğiyle denize atlayan kaptan da kurtarmak istediği yolcusunun durumuna düştü ve şiddetli rüzgarın azgınlaştırdığı dalgalar ve akıntıyla sürüklenmeye başladı

3/ 13
Marmara Denizi’nde can pazarı

DENİZDEKİLER DE TEKNEDEKİLER DE MAHSUR

Denizdeki biri kaptan 2 kişi, tek bir can yeleğine tutunarak hayatta kalmayı başardı ama onlarla tekne arasındaki mesafe de giderek açılmaya başladı. Bu sırada kaptanı olmayan tekne kontrolden çıktı ve başka bir hızla ve istikamette sürüklenmeye başladı.

Teknede kalanlar da, denizde kurtarılmayı bekleyenler de birbirinden farklı çaresizlikler yaşıyordu. Her geçen saniye panik katlanarak büyürken asıl can simidi teknedeki telsiz oldu.

4/ 13