Marmara'da hortum

Marmara denizinde çıkan hortum, Pendik ve Tuzla'da etkili oldu. Hortum, daha sonra Kocaeli'ne doğru ilerledi.

Marmara'da hortum

3-4 KİŞİYİ DENİZDEN ÇIKARDIK
Vatandaşlar, hortum sonrası 3-4 kişiyi denizden çıkardıklarını belirtti.

1/ 31
Marmara'da hortum

Marmara Denizi'nde çıkan olan hortum, Pendik ve Tuzla'da hasara yol açtı. Saat 17.00 sıralarında Marmara Denizi'nin üzerinde beliren hortum kıyıya doğru ilerledi. Tuzla sahilinde bulunan bazı işyerlerinin çatısı uçtu, ağaçlar devrildi. Hortum sonucu cadde kenarındaki büyük çöp konteynerleri devrilirken, çevredeki araçlar da hasar gördü. Elektrik aydınlatma direkleri de hortumun şiddetine dayanamadı. Kıyıdaki teknelerden bazıları batarken, bazıları da hasar gördü.

2/ 31
Marmara'da hortum

Çevredeki vatandaşlar, hortumun kıyıdaki tekneleri 10-12 metre havaya savurduğunu söylediler. Bazıları da, denizden 3-4 kişiyi çıkardıklarını belirtti. Hortumun ardından Tuzla ve Pendik sahiline itfaiye ekibi gelerek, çalışma başlattı.

3/ 31
Marmara'da hortum

Saat 17.00 sıralarında Marmara Denizi'nin üzerinde beliren hortum kıyıya doğru ilerledi. Tuzla sahilinde bulunan bazı işyerlerinin çatısı uçtu, ağaçlar devrildi. Hortum sonucu cadde kenarındaki büyük çöp konteynerleri devrilirken, çevredeki araçlar da hasar gördü. Elektrik aydınlatma direkleri de hortumun şiddetine dayanamadı. Kıyıdaki teknelerden bazıları batarken, bazıları da hasar gördü.

4/ 31