Marmaris'te darbeci askerler için yoğun arama

Marmaris'te darbeci askerler için yoğun arama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a saldırı düzenlemek amacıyla Marmaris'e gelen ve çatışmada 2 polisi şehit ederek kaçan darbeci askerlerin yakalanması için ormanlık ve dağlık arazide başlatılan arama çalışmaları sürüyor. Bozburun'dan Yunanistan'ın Sömbeki Adası'na (Symi) geçişlerin 20 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşmesi nedeniyle, darbeci askerlerin aranmasına bu bölgede de ağırlık verildi.

1/ 10
Marmaris'te darbeci askerler için yoğun arama

Marmaris'e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a saldırı düzenlemek için gelen, ancak ayrılması üzerine başarısız olan, buna rağmen çatışmaya girdikleri polislerden 2'sini şehit eden darbeci askerlerin yakalanması için ilçede başlatılan arama çalışmaları sürüyor. Saldırı sonrası ormanlık ve dağlık alana kaçan bordo bereli, SAT komandosu ve hava indirme gücü ekiplerinden oluştuğu belirtilen karma timin yakalanması amacıyla aramalar ilçe genelinde sürdürülüyor. Şu ana kadar saldırıya karışan 10 darbeci asker yakalanıp tutuklanırken; aramaları jandarma komando, özel hareket polisi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler birlikte yürütüyor.

2/ 10
Marmaris'te darbeci askerler için yoğun arama

Marmaris'in Armutalan Mahallesi arkasından başlayarak Yeşilbelde Mahallesine kadar olan ormanlık alan, Mezargediği, Beldibi Mahallesi Belbaşı Mevkii, Hisarönü Mahallesinin Değirmenyanı bölgesi, Hisarönü ile İçmeler Halalleri arasında kalan Asparan mevkileri darbeci askerlerin yakalanması için karış karış arandı. Stratejik alanlara kobralar yerleştirilerek, 24 saat boyunca gözlem yaptı. Yine başka kobralarla kırsal alanlardaki orman yollarında devriye gezildi.

3/ 10
Marmaris'te darbeci askerler için yoğun arama

Ayrıca bugün Bozburun'dan Yunanistan'ın Sömbeki Adası'na geçişlerin 20 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşmesi nedeniyle darbeci askerlerin aranmasına bu bölgede ağırlık verildi.

4/ 10