Maskeler yine çene altına indi

Koronavirüs salgınının başlamasıyla birlikte büyükşehirlerin yanında kısıtlamalarla gündeme gelen Zonguldak'ta, tüm uyarılara rağmen bazı vatandaşlar maskeleri çenelerinin altına indirirken, bazıları ise hiç takmadı.

Maskeler yine çene altına indi

Türkiye'de yaşanan vaka sayısı artışları, koronavirüs salgınıyla birlikte büyükşehirlerle birlikte kısıtlamaların uygulandığı Zonguldak'ta endişe yarattı. Salgının yayıldığı aylarda büyükşehirlerle birlikte sokağa çıkma ve seyahat kısıtlamalarıyla gündeme gelen kentte, valilik ve diğer kurumlar halkı tedbirlere uyması konusunda sık sık uyarıyor. 

1/ 6
Maskeler yine çene altına indi

Vali Mustafa Tutulmaz, 5 gün önce yaptığı denetimde Zonguldak'ta vaka sayılarının kontrol altında olduğunu ancak halkın tedbirleri elden bırakmamasını söyledi. Kent merkezinde ise tüm uyarılara rağmen bazı vatandaşların maske takmadığı gözlendi. Maske takan bazı kişilerin ise maskeleri doğru şekilde kullanamayarak çenelerinin altına indirdiği görüldü.

2/ 6
Maskeler yine çene altına indi

İşi olduğu zaman kent merkezine gittiğini söyleyen Bülent Bektaş, "İnsanlar bence hassas değiller. Sosyal mesafeye uymuyorlar. Maskeyi iş olsun diye taşıyorlar. Önemli hastalığı yok sayıyorlar. Çok dikkatli olmamız lazım, yoksa tehlikenin eşiğindeyiz. Kışın kapalı alanları daha çok kullanıyoruz. Artık hiçbir şey eskisi gibi değil. İnsanlar kendisini ve ailesini kollamalı. 

3/ 6
Maskeler yine çene altına indi

Sıkıntının bilincinde olmamız gerekiyor. Vaka sayıları her gün artıyor. Demek ki bu tehlike geçmiş değil. Kısıtlama geri gelmemeli ama kısıtlamayı kendimiz yapmamız gerekiyor." dedi.

4/ 6