Mayıs ortasında şaşırtan manzara

Mayıs ortasında şaşırtan manzara

Bahar havası kışa döndü... Ardahan'da yaylalarda hala erimeyen kar şaşırtıyor. Batı ve iç bölgeler şiddetli yağışın etkisine girdi. Doğu'da ise yer yer fırtına ve dolu etkili oldu. Yaz aylarına sayılı günler kala Ardahan'ın yüksek kesimlerinde kar manzaraları dikkati çekiyor. Ardahan-Artvin arasındaki 2 bin 581 rakımlı Bilbilan Yaylası, hala metrelerce kar kalınlığı ile şaşırtıyor. Yüksek kesimlerdeki yaylalar güneşin etkisiyle açığa çıkarken, çukurda kalan yaylalar kara gömülü halde duruyor. İç ve batı bölgelerde ise öğleden sonra yağmur etkili oldu. Bahar mevsimine uygun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişleri vatandaşları hazırlıksız yakaladı.

1/ 12
Mayıs ortasında şaşırtan manzara

FIRTINA VE DOLU
 Yağış, Denizli, Isparta, Burdur ve Muğla'nın iç kesimleri ile Antalya'nın iç ve batı kesimlerinde, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde, İç Anadolu'nun kuzeyi (Eskişehir, Ankara, Çankırı,Kırıkkale, Yozgat, Sivas) ile Kütahya, Bilecik ve Bursa'nın doğusunda yerel olarak orta kuvvette etkili oldu.

2/ 12
Mayıs ortasında şaşırtan manzara

Gece saatlerinde ise Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli yağışlar görüldü. Malatya, Elazığ, adıyaman, Tunceli ve Bingöl de ise dolu ile fırtına etkili oldu.Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, bölgede bugün öğle saatlerine kadar sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın görülebileceğini bildirdi. Kısa süreli fırtınaların da etkili olabileceği kaydedilen açıklamada, uçan çatılar, devrilen ağaçlar gibi olumsuzluklara ve gök gürültülü yağış sırasında oluşması muhtemel bölgesel doluya karşı tedbirli olunması istendi.

3/ 12
Mayıs ortasında şaşırtan manzara

4/ 12