Meclis e kavga çıktı!

Başbakan'ın mal varlığı tartışması yüzünden mecliste yine ortam gerildi.

Meclis	e kavga çıktı!

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici Erdoğan’ın malvarlığı hakkındaki konuşmasında “Erdoğan, 8 yılda 2 milyar doların üzerindeki servetiyle dünyanın 10 zengini arasına girmiştir. Çocuklarına burs ararken gemicik alan Başbakan değil mi” dedi.

1/ 21
Meclis	e kavga çıktı!

CHP Sinop Milletvekili Engin Altay ise “The Economist dergisine göre Erdoğan dünyanın en zengin 8. başbakanı. 3 sene önce Kısıklı’daki villaları sordum niye cevap vermedi” dedi. Ak Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, “Mal varlığı internette her gün yayınlanan başbakana bu ithamı yapmak hangi ahlakla bağdaşır” yanıtını verdi.

2/ 21
Meclis	e kavga çıktı!

‘Borcunu ödedi mi?’
CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu, “Sayın Başbakan’ın malvarlığı Ankara Adliyesi’nde görülmemiştir, Yargıtay’a götürülmemiştir. Götürmeyen savcıyı da Adalet Bakanlığı’na müsteşar yaptınız. Mal varlığını oğlunun düğününe kilolarla gelen altınla açıklıyor.

3/ 21
Meclis	e kavga çıktı!

Başbakan, oğluna borcunu ne zaman ödedi?” dedi. Yeniden kürsüye gelen Altay, “Önce Başbakan aklansın. Başbakan freni patlamış BMC kamyonu gibi, onun frenine bir ayar verin” dedi.
Bozdağ ise “Başbakanımız tertemizdir. Freni patlamış çöp arabalarıyla bunu kirletmeye çalışıyorlar” dedi. Kısa bir süre sonra The Economist ve Forbes dergilerinin temsilcileri Anadolu Ajansı aracılığıyla bir açıklama yaparak, Altay’ın iddia ettiği gibi dergilerinde bir haberin yer almadığını söyledi.

4/ 21