Meclis'te gergin anlar

Dün gece gerçekleştirilen TBMM Genel kurulunda gergin anlar yaşandı.

Meclis'te gergin anlar

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda konuşan Avrupa Birliği eski bakanı Egemen Bağış, üç kez rüşvet aldığı iddiasının yalan ve iftira olduğunu savundu. Bağış, '17 ve 25 Aralık darbelerinin mağduru olduğunu' söyledi. Ayrıca Egeman Bağış, Sizin hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde hayır vardır. Allah bilir siz bilemezsiniz'[ Bakara / 216 ]' ayetine 'büyüklerimizin söylediği' demesi tepkileri de beraberinde getirdi. CHP ve MHP sıralarından bu duruma tepki gösterildi. Bağış ise daha sonra söz alarak kastının o ayet olmadığını savundu.

1/ 25
Meclis'te gergin anlar

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda konuşan Avrupa Birliği eski bakanı Egemen Bağış, üç kez rüşvet aldığı iddiasının yalan ve iftira olduğunu savundu. Bağış, '17 ve 25 Aralık darbelerinin mağduru olduğunu' iddia etti.

2/ 25
Meclis'te gergin anlar

Bağış'ın konuşmasının ardından Meclis Genel Kurulunda gerginlik yaşandı. Bağış, MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak'ın, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ise MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz'ın üzerine yürüdü. Tartışmayı araya giren diğer milletvekilleri önledi.

3/ 25
Meclis'te gergin anlar

Bağış'ın ardından kürsüye çıkan CHP Mersin Milletvekili Aytun Çıray, Bağış'ı eleştirdi. Bağış ise buna tepki göstererek söz almak istedi. Bu sırada ise Bağış ile MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak sözlü tartışma yaşadı. Sinirlenen Bağış, Uzunırmak'ın üzerine yürüdü. Bağış'ı AK Partili milletvekilleri tutarak uzaklaştı.

4/ 25