Mehmet Çavuş toprağa verildi

Şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Güçlü, memleketi Mersin'de göz yaşları arasında toprağa verildi.

Mehmet Çavuş toprağa verildi

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde teröristlerin yola yerleştirdikleri bombanın patlaması sonucu şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Güçlü, memleketi Mersin'de göz yaşları arasında toprağa verildi. Şehit düşen Mehmet Güçlü'nün, eşi ve kendi ailesinin isteğiyle Genelkurmay Başkanlığı'na verdiği istifa dilekçesinin kabul edildiği öğrenildi. Uzman çavuş şehit olmasaydı, bir daha operasyona gitmeyecekti.

1/ 16
Mehmet Çavuş toprağa verildi

Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda düzenlenen törenin ardından dün akşam saatlerinde Mersin'e getirilen Uzman Çavuş Mehmet Güçlü'nün cenazesi, Devlet Hastanesi'nden alınarak eskort eşliğinde merkez Mezitli İlçesi'ne bağlı Bozon Köyü'ne götürüldü. Türk Bayrağı'na sarılı şehit Uzman Çavuş'un cenazesi evinin önüne getirildiği sırada, 10 aylık eşi Seher Güçlü (22), annesi Emine Güçlü (52) ve babası Ramazan Güçlü (55) sinir krizleri geçirerek göz yaşlarına boğuldu.

2/ 16
Mehmet Çavuş toprağa verildi

Yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı ve çok sayıda Türk Bayrağı'nın taşındığı cenaze töreninde sık sık tekbir getirilirken, sevenleri tabutuna kaparak ona son kez dokundular. Mitinge dönen cenaze töreninde bölücü terör örgütüne lanetler yağdırılırken, eşinin fotoğrafını taşıyan şehidin eşi Seher Güçlü güçlükle ayakta kalabildi. Şehit Uzman Çavuş Mehmet Güçlü'nün cenazesi daha sonra köyünden binlerce araç konvoyu eşliğinde Muğdat Camii'ne getirildi. Burada askerler tarafından taşınan cenaze cami avlusuna alındı. Bu sırada eşi ve yakınları şehidin tabutuna sarılarak göz yaşı döktüler.

3/ 16
Mehmet Çavuş toprağa verildi

Cenaze namazı kılınmadan önce şehit Uzman Çavuş Mehmet Güçlü'nün kayınbabası İsmail Hakkı Büyüktopçu kısa bir konuşma yaptı. Büyüktopçu, "Hepimiz kardeşiz. Bu vatan hepimizin. Şunu çok iyi bilsinler bizi kimse ayıramaz, bu vatanı kimse bölemez" dedi.

4/ 16