Memurların tazminatı arttı

Memurların tazminatı arttı

Yabancı dil bilgilerine ve bu bilgilerinden görevlerinde yararlanma durumuna göre kamu görevlilerine ödenen Yabancı Dil Tazminatının miktarı, 15 Temmuz 2016 tarihinden geçerli olarak bazı personel için sadece aylık net "110 kuruş" artacak.

1/ 11
Memurların tazminatı arttı

ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonucuna göre 70-79 puan alarak (C) seviyesinde dil bildiği belgelenen kamu görevlilerine 2016 yılının ilk altı ayında ödenen net 22,04 TL tutarındaki Yabancı Dil Tazminatının miktarı, yılın ikinci yarısında 110 kuruş artarak aylık net 23,14 TL olacak.

2/ 11
Memurların tazminatı arttı

YABANCI DİL TAZMİNATI
Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca, Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca ve Yunanca dillerinden, bilinen her bir yabancı dil için kamu görevlileri tazminat alabiliyor.

3/ 11
Memurların tazminatı arttı

ÖSYM; Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dilleri için yılda en az 2 defa, diğer diller için ise yılda en az 1 defa Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) yapıyor ve bu sınavlarda alınan puanlara göre ilgili personelin yabancı dil bilgi seviyesi belirleniyor.

4/ 11