Meral Akşener'e Elazığ'da coşkulu karşılama

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, kurultay çalışmaları kapsamında Elazığ'a geldi.

Meral Akşener'e Elazığ'da coşkulu karşılama

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, kurultay çalışmaları kapsamında Elazığ'a geldi. Akşener'i Elazığ havalimanında kurultay çağrılarına destek verdikten sonra görevden alınan İl ve İlçe teşkilat başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra MYK Üyesi ve 25'inci Dönem Elazığ Milletvekili Yavuz Temizer, Merkez Bankası eski başkanlarından MHP 25'inci Dönem UşakMilletvekili Durmuş Yılmaz, Elazığ'ın Ağın ilçesinin MHP'li Belediye Başkanı Yılmaz Serttaş ve çok sayıda partili karşıladı.

1/ 11
Meral Akşener'e Elazığ'da coşkulu karşılama

Akşener, önceki gün Şırnak'ın İdil ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan uzman çavuş Musa Yılmaz'ın havalimanında cenazesini bekleyen ailesi ile de bir süre görüştü. Şehit yakınlarına sabır dileyen Akşener, şehir merkezine gitmek üzere hava limanından ayrıldı. Yüzlerce araçtan oluşan bir konvoy eşliğinde hava limandan şehir merkezine giden Meral Akşener, gövde gösterisi yaptı. Akşener, Elazığ'daki tarihi mekanları gezdikten sonra esnafları ziyaret edecek. 

2/ 11
Meral Akşener'e Elazığ'da coşkulu karşılama

"KURULTAY TÖREMİZDE VARDIR"

MHP'de Genel Başkanlığa aday olan Meral Akşener, Elazığ Havalimanı'nda kalabalık grup tarafından karşılandıktan sonra otobüsle geldiği kent merkezinde Gazi Caddesi üzerindeki esnafları ziyaret edip, vatandaşlarla bir araya geldi. Daha sonra beraberindekiler ile tarihi Harput Mahallesi'ne geçen Akşener, burada gazetecilerin soruların yanıtladı.

3/ 11
Meral Akşener'e Elazığ'da coşkulu karşılama

Türkiye genelinde 16 parti teşkilatın kapatıldığını belirten Akşener, şöyle dedi:

"Bildiğiniz gibi kongre talebimiz var. Bir büyük kurultay talebimiz var bizlerin. 548 üst kurul delegemiz imza verdi. Bunların büyük bir çoğunluğu il başkanları, ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz, il genel meclis üyelerimizden oluşuyor. Genel merkezden bu talebimizi 548 imzanın karşılığı olan Ülkücü iradeye bir uyma bekledik. Ama maalesef bizi önce mahkemeye gönderdiler. Bir süre sonra mecburen Sulh Hukuk Mahkemesi'ne gittik. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin sonuçlarını beklerken 16 il başkanımız birden bire üçer, beşer sadece görevden alınmadılar, parti teşkilatları kapatıldı. Bazı illerimizde ilçe başkanlarımız da onların da ilçelerin de kapıları kapatıldı. Bu bizim hiç alışık olmadığımız bir şeydir. Meşveret töremizde vardır bizim. Kurultay töremizde vardır bizim. Şartları yerine getirmiş bir delege sayısı üst kurul delegelerinin iradesi neticesinde şartlar yerine gelmiş, hukuki süreç tamamlanıyor. Buna rağmen hayır da hayır, yapmayacağız da yapmayacağız gibi bir kanaat var ve bunu karşı il başkanlarımız hem görevden alınıp hem partimizin kapatıldığı bir süreç. Valiler eli ile partimizin kapatıldığı sadece ihtilal dönemlerinde oluyordu. Şimdi bizzat genel merkez tarafından yapılıyor. O nedenle bende sırasıyla illerimizi dolaşıyorum."

4/ 11