Merkel böyle düştü!

Merkel'in yere kapanlanma anı görüntülendi.

Merkel böyle düştü!

ABD'yi ziyaret eden Almanya Başbakanı Merkel Obama ile görüşmesinden sonra ortak basın toplantısı düzenlemeye giderken az kalsın yere düşüyordu.

Obama ve Almanya Başbakanı Angela Merkel, Beyaz Saray'daki görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

1/ 9
Merkel böyle düştü!

Almanya'nın en güçlü müttefiklerinden ve en büyük ticari partnerlerinden biri olduğunu belirten Obama, görüşmelerinde, iki ülkenin ekonomik ilişkilerini nasıl geliştirebileceği ve Avrupa'daki krizi görüştüklerini ifade etti. Obama, Merkel ile Avrupa'daki ekonomik krizin, küresel ekonomiyi riske atmaması gerektiği yönünde görüş birliğinde olduklarını kaydetti.

2/ 9
Merkel böyle düştü!

Obama, İsrail-Filistin barış müzakerelerinin başlaması için geçen ay atını çizdiği ilkelere desteği nedeniyle Merkel'e teşekkür ederek, hem İsrail ve hem de Filistin'in zor seçimler yapması gerektiği noktasında Merkel ile hem fikir olduklarını söyledi. Obama, Filistin'in, BM Genel Kurulunda bağımsız devlet ilanını gündeme getirmesi gibi tek taraflı eylemlerin engellenmesi konusunda da Merkel ile aynı görüşü paylaştıklarını belirtti.

3/ 9
Merkel böyle düştü!

Görüşmede İran'ın nükleer programı konusunu da ele aldıklarını belirten Obama, iki lider olarak, Uluslararası Atom Enerjisi Kurulu'nun, bu hafta, İran'ın uluslararası yükümlülüklerini yerine getirmemeye devam ettiğini kararlaştırması halinde, İran rejimine baskıyı artırmak için ek yaptırım kararları almayı da içeren yeni adımlar atmaktan başka çare olmadığını düşündüklerini söyledi.

4/ 9