Mersinde tehlikeli gerginlik

Mersin'de öğrencilerin kavgasına aileler de karışınca 200 kişi biribirine girdi.

Mersinde tehlikeli gerginlik

Mersin'in merkez ilçesi Akdeniz'de 2 lise öğrencisi arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan kavgaya aileler de karıştı. İki grup arasında kitlesel bir gerginliğe dönüşen kavgaya polis panzerle müdahale etti. Yaklaşık 200 kişinin karıştığı kavgada 6 kişi yaralandı, 15 kişi gözaltına alındı.

1/ 14
Mersinde tehlikeli gerginlik

Olay, öğleden sonra Kazanlı Mahallesi'ndeki Kazanlı Lisesi'nde meydana geldi. 2 öğrenci arasında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Kısa süren tartışma bir anda kavgaya dönüştü. Çocuklarının kavga ettiğini haberini alan aileler ve yakınları da okula akın etti. Kavga haberi çevrede dedikodu şeklinde kulaktan kulağa yayıldı. Bunun üzerine okula gelen ailelerin de karıştığı kitlesel meydan kavgasına dönüştü.

2/ 14
Mersinde tehlikeli gerginlik

Erkek, kadın ve gençlerden oluşan yaklaşık 200 kişinin karıştığı kavgaya müdahalede karakol ekipleri yetersiz kalınca takviye kuvvet istendi. Bunun üzerine Özel Harekat, Çevik Kuvvet ve Asayiş Şube'de görevli polis ekipleri bölgeye kaydırıldı. Olay yerine gelen panzer destekli polis ekipleri tarafları güçlükle ayırırken, çevrede yoğun güvenlik önlemi alındı.

3/ 14
Mersinde tehlikeli gerginlik

Taş ve sopaların kullanıldığı kavgada 6 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralılardan durumları ağır olan 4 kişi ambulanslarla Mersin ve Toros Devlet Hastaneleri'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Kavganın çıktığı okulda mahsur kalan çok sayıdaki öğrenci polis araçlarına bindirilerek bölgeden uzaklaştırıldı. Olayla ilgili 15 kişi de gözaltına aldı.

4/ 14