Metrobüs yolu tıkandı

Metrobüs yolundaki çalışmalardan dolayı yol tıkandı, yolcular yaya olarak duraklara yürüdü..

Metrobüs yolu tıkandı

Haftasonu mesaisi için metrobüsü kullanarak iş yerlerine ulaşmaya çalışan İstanbullular Mecidiyeköy ile Zincirlikuyu durakları arasında yol yapım çalışmaları yüzünden birbirine yol vermeye çalışan Metrobüslerin yaptığı izdiham yüzünden araçlardan inerek yürümeye başladı.

1/ 6
Metrobüs yolu tıkandı

Mecidiyeköy ile Zincirlikuyu istasyonları arasında devam eden yol çalışması nedeniyle 30'a yakın metrobüs uzun kuyruklar oluşturdu. İş yerlerine yetişmeye çalışan vatandaşlar araçlardan inerek sonraki istasyonlara yürüyerek devam etti.

2/ 6
Metrobüs yolu tıkandı

Sabah 07:30 sıralarında yaklaşık yarım saat boyunca açılamayan trafik nedeniyle araçlarda bekleyen vatandaşlar otobüslerden inerek yürümeye başladı. Uzayan araç kuyrukları nedeniyle Mecidiyeköy istasyonunda başlayan kuyruk iki taraflı olarak Zincirlikuyu’ya kadar ulaştı.

3/ 6
Metrobüs yolu tıkandı

Mecidiyeköy istasyonuna kadar yürüyerek otobüslere binmeye çalışan yolculardan bazıları D-100 karayolu üzerinden yaya olarak geçmeye kalkınca tehlikeli anlar da yaşandı. Birçok yolcunun karşıdan karşıya geçmeye çalışması sürücülere zor anlar yaşattı. Aksayan seferler nedeniyle bazı duraklarda aşırı yoğunluk oluşması dikkat çekti.

4/ 6