Metrobüste isyan çıktı

İki ay sonra... Yer yine Sefaköy... Yine isyan!

Metrobüste isyan çıktı

Mart ayında metrobüs yolunun ortasına tek başına oturarak isyan bayrağını açan vatandaş büyük ses getirmişti.

Sefaköy metrobüs istasyonunda sabah saatlerinde, metrobüslerin durağı boş ve yolcu almadan geçmesi üzerine İstanbullu bir vatandaş kendini metrobüs yoluna atmış, yola oturarak metrobüslerin geçişini bloke etmişti.

1/ 6
Metrobüste isyan çıktı

İKİ AY GEÇTİ, HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEDİ!

Bugün de aynı durakta aynı saatlerde bu defa kitlesel tepki yaşandı. Durakta bulunan vatandaşlar, aradan iki ay geçmiş olmasına rağmen değişmeyen manzara üzerine yine yola atladı. Metrobüs şoförünün önünde bulunan yaklaşık bir düzine vatandaşın kapıları açması uyarısına bir süre direnmesi üzerine yine vatandaşlarla özel güvenlik personeli arasında gerginlik yaşandı.

2/ 6
Metrobüste isyan çıktı

CEVİZLİBAĞ'A KADAR AYNI MANZARA

Bu arada bir önceki olay sonrasında İstanbul Ulaşım yetkililerinden yapılan açıklamayı hatırlayan vatandaşlar, hemen sonraki metrobüs duraklarındaki tanıdıklarıyla irtibata geçti. Aynı durumun Cevizlibağ’a kadar sürdüğünün anlaşılması üzerine ısrarlarını sürdürdü. Vatandaşın vazgeçmeyeceğini anlayan metrobüs şoförünün kapıları aynen iki ay önce yaşanan olaydaki gibi açmasıyla ulaşım krizi şimdilik çözüldü. Bir önceki olayda İstanbul Ulaşım yetkilileri, duraklardan boş geçen metrobüslerin daha yoğun olan duraklara giderek oralardan yolcu almaya başladığını açıklamıştı. Son olayda ise metrobüs durağında duracak yer bile kalmamış olması gözden kaçmadı.

3/ 6
Metrobüste isyan çıktı

4/ 6