Midesinden 1.5 kilo saç çıktı

Yemek yiyememe ve kusma şikayetiyle doktora giden kadının midesinden 1 kilo saç çıktı.

Midesinden 1.5 kilo saç çıktı

Eskişehir'de iki gün önce yemek yiyememe ve kusma şikayetiyle hastaneye müracaat eden kadının midesinden, başarılı bir operasyonla, yaklaşık bir kilogram saç yumağı çıkarıldı.

1/ 5
Midesinden 1.5 kilo saç çıktı

Özel Birleşik Sağlık Kurumları Eskişehir Anadolu Hastanesi doktoru Genel Cerrahi Uzmanı Dr. İhsan Oruk, düzenlediği basın toplantısında, Ü.A'nın (31) iki gün önce yemek yiyememe ve kusma şikayetiyle hastaneye müracaat ettiğini belirterek, ameliyata alınan hastanın midesinden yaklaşık bir kilogramlık bir saç yumağı kütlesi çıkardıklarını kaydetti.

2/ 5
Midesinden 1.5 kilo saç çıktı

Bu durumun çok sık görülmediğini ifade eden Dr. Oruk, şöyle konuştu:

''Bu tabloya, genelde psikolojik durumu bozulan bireylerde rastlanıyor. Saç yumağı genelde bu kadar büyümeden, erken dönemde fark edilir. Saç yumağı mide çıkışını tıkadığı için hastada karın ağrısı, kusma ve yemek yiyememe gibi şikayetler oluşur. Yaklaşık üç yıldır saçlarını yiyen Ü.A, bu zamana kadar herhangi bir şikayeti olmamış. Ancak, son 15 günde yemek yiyememe ve kusma şikayetleri başlamış. Hastanın genel durumu değerlendirildikten sonra acil olarak ameliyata alındı. Ağrıların nedeni olan saç yumağının oluşturduğu kütle çıkarıldı. Hastanın genel durumu şu anda iyi.''

3/ 5
Midesinden 1.5 kilo saç çıktı

4/ 5