Minik çiğdem yangında kurtarılamadı

Evde çıkan yangın sonrası hastaneye kaldırılan minik Çiğdem tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı.

Minik çiğdem yangında kurtarılamadı

Sevgi Satıl 9 aylık hamileydi… İkinci çocuğuna kavuşmak için adeta gün sayıyordu… Henüz 1 yaşında olan kızı Çiğdem evde yalnızken çıkan yangında, alevlerin arasına canı pahasına dalarak kızını kurtarmıştı… Anne ve kızı yaralanmıştı… İkisi de hemen hastaneye kaldırıldı… Ancak hastaneye kaldırılan minik Çiğdem tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı… Kızının ölüm haberini alan anne Satıl’ın doğum sancıları tuttu... Ve sezaryenle bir erkek bebek dünyaya getirdi…

1/ 10
Minik çiğdem yangında kurtarılamadı

Şahinbey İlçesi Kozluca Mahallesi’ndeki 2 katlı evde oturan ve 2'nci çocuğuna 9 aylık hamile olan Sevgi Satıl, 19 Şubat'ta, tek çocuğu kızı Çiğdem'i sobanın bulunduğu odada uyutup, kısa süre için alt kattaki kayınvalidesinin yanına gitti. Bu sırada sobanın yanmayı kolaylaştıran hava deliğinden sıçrayan kıvılcımlar halıyı tutuşturdu. Alevler, kısa sürede büyürken, evine döndüğünde yangını fark eden Sevgi Satıl, canı pahasına alevlerin arasına dalıp, kızı Çiğdem'i dışarı çıkardı. Hamile kadın kısmen yanıp, yaralanırken, kızı Çiğdem'in vücudunda ağır yanıklar oluştu. Yaralı anne Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ne, kızı Çiğdem ise, Gaziantep Çocuk Hastanesi'ne götürüldü. Durumu ağır olan küçük kız daha sonra annesinin tedavi gördüğü Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nin Yanık Servisi Yoğun Bakım Ünitesi'ne sevkedildi. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen Çiğdem Satıl kurtarılamadı.

2/ 10
Minik çiğdem yangında kurtarılamadı

Doktorun normal doğumuna 10 gün kaldığını söylediği Sevgi Satıl ise, yangın olayının verdiği heyecanla doğum sancıları çekmeye başladı. 75'inci Yıl Kadın Doğum Hastanesi’ne sevk edilen Satıl, yaşadığı acı olaydan 1 gün sonra sezaryenle 3 kilogram ağırlığında sağlıklı erkek bebek dünyaya getirdi. Eşi işsiz olan, evlerinin kül olduğu yangında tek çocukları olan kızını kaybeden Sevgi Satıl, ‘Yıldıray' adını verdikleri oğluna sımsıkı sarılıp, “Allah bir evladımı benden aldı, birini verdi. Kızımın acısını unutmam mümkün değil ama artık oğlumuz için yaşayacağız. Yangında her şeyimizi kaybettik. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. İnşallah eşim iş bulana kadar bize yardımcı olacak hayırseverler çıkar” dedi.

3/ 10
Minik çiğdem yangında kurtarılamadı

4/ 10