Mısırda ordu ve göstericiler karşı karşıya

Mısır ordusu Kahire'de gösterilerin yapıldığı Tahrir Meydanı'na doğru hareket etmeye başladı.

Mısırda ordu ve göstericiler karşı karşıya

Mısır ordusuna bağlı askerler başkent Kahire'de gösterilerin yapıldığı Tahrir Meydanı'na doğru hareket etmeye başladı.

1/ 26
Mısırda ordu ve göstericiler karşı karşıya

Mısır ordusuna bağlı askerler başkent Kahire'de gösterilerin yapıldığı Tahrir Meydanı'na doğru hareket etmeye başladı. Askerlerle göstericiler arasında arbede yaşanırken, askerler bazı muhalif liderleri götürdü.

Haberin galerisi için tıklayınBu haber gelen bilgilere göre güncellenmektedir.

2/ 26
Mısırda ordu ve göstericiler karşı karşıya

SAAT 10.57 MUHALİFLER TAHRİR MEYDANINA GİDİYOR

Mısır'da, ordunun çadırları kaldırma girişimiyle birlikte Kahire'nin birçok semtinden muhaliflerin Tahrir Meydanına hareket ettikleri bildirildi.

El Cezire televizyonun haberine göre, Tahrir'de yaşanan gelişmeleri televizyonlardan öğrenen çok sayıda gösterici meydana doğru hareket etti.

Tahrir Meydanında bulunan bazı polislerin de göstericiler ile birlikte protesto eylemlerine katıldıkları, askerlerin göstericileri alandan ayrılmaya ikna etmeye çalıştıkları, askerler ile göstericiler arasında zaman zaman arbede çıktığı kaydedildi.

3/ 26
Mısırda ordu ve göstericiler karşı karşıya

MÜBAREK'İN OĞULLARI TARTIŞTI

Bu arada, istifa eden Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in oğulları Cemal ile Ala'nın, aralarında kavgaya varacak şekilde tartıştıkları belirtildi.

Mısır'da yayımlanan İhbar El Youm gazetesinin cumhurbaşkanlığına yakın kaynaklara dayandırdığı iddiasına göre, Mübarek'in küçük oğlu Ala, babasının istifasına giden süreçteki gelişmelere Cemal Mübarek'in sebep olduğunu ileri sürerek ağabeyi ile tartıştı.

Ala ve Cemal Mübarek'in tartışmasının oldukça sert olduğunu ileri süren gazete, ayrıntılara ilişkin bilgi vermedi.

4/ 26