Mucizevi yaşam öyküleri

Dünyada öyle hastalıklar var ki sebebi ve tedavisi hala bilinmiyor...

Mucizevi yaşam öyküleri

Tıp, dünyanın en önemli bilimlerinden olsa bile birçok gizem ve bilinmezliği de içinde barındırıyor. Ya da uzun komalar sonucu hayata dönüşlerin sırrı hala tıp tarafından çözülmüş değil. İşte dünya tıp tarihinde sebebi ve gizemi çözülememiş 10 benzersiz vaka...

1/ 27
Mucizevi yaşam öyküleri

1- 19 yıl sonra komadan uyandı

Polonyalı demiryolu işçisi Jan Grzebski iki treni birbirine bağlarken kaza geçirdi. Hastaneye getirildiğinde ise Grzebski'nin kazanın dışında aynı zamanda beyin kanseri olduğu ortaya çıktı. 19 yıl derin komada kaldı. Doktorlar üç yıldan fazla yaşama şansını imkansız olarak görüyorlardı.

2/ 27
Mucizevi yaşam öyküleri

Ancak 12 Nisan 2007 günü komadan çıkmayı başardı. İlginç olan grzebski komaya girmeden önce Polonya'nın komünist rejimi ile yönetilmesiydi. Komadan çıkan Grzebski filmlere konu olacak şekilde kapitalist dünyaya gözlerini açmış oldu.

3/ 27
Mucizevi yaşam öyküleri

2- Kurt çocuk!

Hindistanlı erkek çocuğu Prithviraj Patil ile Taylandlı kız çocuğu Supatra Sasuphan diğer tüm çocuklar gibi oyun oynamak, yüzmeye gitmek istiyordu. Ancak onları farklı kılan geçirdikleri hipertrikosis -yani Kurt Adam Sendromu- hastalığı oldu.

4/ 27