Müge Anlı: ''Başka Aleyna’lar ölmesin diye bu yoldan dönmeyeceğim!''

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında araştırılan ve tüm Türkiye'nin gündemine oturan Aleyna Çakır'ın ölümüyle ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Gülay Uygun'un ölümünün ardından aileden gelen iddialara Müge Anlı canlı yayında cevap verdi.

Müge Anlı: ''Başka Aleyna’lar ölmesin diye bu yoldan dönmeyeceğim!''

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında araştırılan ve tüm Türkiye'nin gündemine oturan Aleyna Çakır'ın ölümüyle ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Aleyna Çakır'ın evinde ölü olarak bulunmasının ardından başlatılan soruşturmada baş şüpheli olan Ümit Uygun hakkında soruşturma başlatılmış, Ümit'in annesiyle ilgili çok vahim iddialar ortaya atılmış, yurtta çalışan kadının buradaki genç kızları gece hayatında çalışmaya zorladığı iddia edilmişti. Programda ortaya atılan iddiaların ardından dün Ümit Uygun'un annesi Gülay Uygun hakkında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından soruşturma başlatılmıştı. Dün gece Ümit Uygun'un annesi Gülay Uygun, boş bir arazide silahla vurulmuş halde ölü olarak bulundu. Gülay Uygun'un ölümünün ardından aileden gelen açıklamalara Müge Anlı canlı yayında cevap verdi.

1/ 8
Müge Anlı: ''Başka Aleyna’lar ölmesin diye bu yoldan dönmeyeceğim!''

'ALEYNALAR ÖLMESİN DİYE BU YOLDAN DÖNMEYECEĞİM' Tarafsız bir şekilde gazetecilik yaptığını vurgulayan Müge Anlı, programdaki iddiaların ardından devlet tarafından soruşturulma başlatıldığını ve bakanlığın mağdur kızlardan bilgiler almaya başladığını belirtti. Gülay Uygun'un şüpheli şekilde ölmesinin yıldırma politikası olduğuna dikkat çeken Anlı, 'Allah ömür verdiği sürece bu yoldan dönmeyeceğim. Başka Aleyna'lar ölmesin, kızlarımız aynı olayları yaşasın istemiyorum. Bu bir yıldırma politikasıdır, ben bu yoldan dönemeyeceğim' dedi.

2/ 8
Müge Anlı: ''Başka Aleyna’lar ölmesin diye bu yoldan dönmeyeceğim!''

Müge Anlı programında şunları söyledi: Allah rahmet eylesin. Devletin kurumları önemli kurumlardır. Soruşturmayı ben onlara bırakma taraftarıyım. Devlet de soruşturmayı başlattı, müfettişleri görevlendirdi. Çok sayıda kız bizi aradı bununla ilgili. Hatta 2 gün sonra da hanımefendinin ifadesi alınacakmış. Kızlar, 'Rahmetli hanım bize Whatsapp grubu kurdu. 'Benim hakkımda soru sorarlarsa iyi şeyler söyleyin' diye yazdı." dediler. Fakat konu onun üzerinde değilken dün şüpheli şekilde hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin.

3/ 8
Müge Anlı: ''Başka Aleyna’lar ölmesin diye bu yoldan dönmeyeceğim!''

BEN GAZETECİYİM KİMSENİN TARAFINI TUTMAM Hep böyle bir tehdit var. Bu olayın ardından da yine suçlu olan ben oldum. Ben bu suçlamaları kabul etmiyorum. Ben gazeteciyim. Hiç kimsenin tarafı değilim. Ne anneyi-babayı tanırım, ne Ümitcan'ı tanırım. Ne hanımefendinin adını ne fotoğrafını vermişim. Röportajları yayınlama durumum olmasına rağmen kurumları zedelemek adına yayınlamadım. Ben tarafsızım. Benim kalbime Rabbim ne verdiyse ben kalbimin doğrusunda gitmeye çalışıyorum. Allah gönlümü biliyor.

4/ 8