Muhtar Ramazan Sağlık alkışı hak ediyor

BALIKESİR Savaştepe'nin Türediler Mahallesi Muhtarı Ramazan Sağlık, mahallesinden geçen ve ilçeyle bağlantılarını sağlayan yolun 5 kilometrelik bölümündeki çukurları, ilçe ve büyükşehir belediyesi doldurmayınca traktörüyle asfalt taşıyıp, kendi imkanlarıy

Muhtar Ramazan Sağlık alkışı hak ediyor

BALIKESİR Savaştepe'nin Türediler Mahallesi Muhtarı Ramazan Sağlık, mahallesinden geçen ve ilçeyle bağlantılarını sağlayan yolun 5 kilometrelik bölümündeki çukurları, ilçe ve büyükşehir belediyesi doldurmayınca traktörüyle asfalt taşıyıp, kendi imkanlarıyla yama yaparak kapattı.

1/ 4
Muhtar Ramazan Sağlık alkışı hak ediyor

Balıkesir'e 62 kilometre, Savaştepe ilçesine ise 16 kilometre mesafedeki 37 hane 98 nüfuslu Türediler Mahallesi'nden geçen Savaştepe-İvrindi Karayolu'nun bazı kesimlerinde geçen yıl yağan yağmurlarda çukurlar oluştu. Türediler Köyü Muhtarı Ramazan Sağlık, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Savaştepe Belediyesi'ne pek çok kez başvurmasına rağmen 42 kilometrelik yolda yama çalışması yapılmadı.

2/ 4
Muhtar Ramazan Sağlık alkışı hak ediyor

Her defasında 'Yapılacak" denilmesine rağmen verilen sözlerin tutulmadığını belirten Muhtar Sağlık, kolları sıvadı. Savaştepe'den kendi traktörüyle asfalt taşıyan Sağlık, yolun Türüdüler ile Madenmezarı mahalleleri arasındaki 5 kilometrelik bölümündeki çukurlara asfalt dökerek, yama yaptı. Silindir olmadığı için çukurlara doldurduğu asfaltı ayaklarıyla ve üzerinden traktörüyle geçerek sıkıştırmak zorunda kalan Muhtar Sağlık, "Büyükşehir Yasası, mahalleye dönüştürülen köylerde imece ve angarenin ortadan kalkmasına neden oldu. Köylüler artık her işi belediyeden beklemeye başladı. Böyle olunca da iş başa düştü. Mahallemizi ilçeye bağlayan yoldaki çukurlar nedeniyle araçlarımız zarar görürken, güvenli bir yolculuk yapmamıza engel oluyordu. Savaştepe'den kendi imkan ve olanaklarım dahilinde iki trktör dolusu asfalt getirip, çukurları yamadım. Benim yaptığım bu çalışma geçici olarak sıkıntıyı giderdi. Ancak, bu yeterli değil. İlk yağmurlarda doldurduğum çukurlar eski haline dönecektir. Yetkililerden yolumuzda gerekli bakım ve onarım çalışması için destek bekliyoruz" dedi.
 

3/ 4
Muhtar Ramazan Sağlık alkışı hak ediyor

4/ 4