Müjde Ar, Clintonı köşeye sıkıştırdı!

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, NTV'de 'Haydi Gel Bizimle Ol' programına konuk oldu.

Müjde Ar, Clintonı köşeye sıkıştırdı!

Programda Clinton'a Amerika'nın yeni döneminde dünya politikalarının yanısıra özel hayatıyla ilgili sorular da soruldu.

Müjde Ar, bugüne kadar Dışişleri Bakanlığı yapan kadınların erkekleri aratmadığını hatırlatarak "Siz daha ılımlı daha barışçı mı olacaksınız?" sorusunu yöneltti.

"Ümit ederim ki iyi bir bakan olurum" diyen Hillary Clinton, "Ben ülkemi en iyi şekilde temsil edebilmeyi arzu ediyorum. Umut ediyorum ki tüm dünyaya yeni başkanımızla bir mesaj gönderiyoruz, Biz ABD'nin dostlarıyla beraber çalıştığını görmek istiyoruz" yanıtını verdi.

1/ 11
Müjde Ar, Clintonı köşeye sıkıştırdı!

MİCHELLE OBAMA'YA ÖVGÜ

Konuklardan gelen 'Michelle Obama mı siz mi daha etkin bir figürsünüz?' sorusuna Hillary Clinton, geçmişte kendisinin de bir başkan eşi olduğu için bu konumun ne kadar olumlu olduğunun altını çizerek "Michelle Obama'nın iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum. Önceliğini çocuklarının iyi olmasına vakfediyor. O iki küçük çocuğun ev hayatlarının devam etmesi çok önemli. Michelle Obama'nın bu yönde çok etkili olduğunu görüyorum" yanıtını verdi.

2/ 11
Müjde Ar, Clintonı köşeye sıkıştırdı!

KADINLAR HEP GERİDEN Mİ GELMELİ?

Pınar Kür'ün Hillary Clinton'a sorusu ise, kadınların erkekler için kariyerlerini geri plana atıp atmamalarıyla ilgili oldu. Kür, "Eşinizin politik kariyerine her aşamada destek olduğunuz. Kendi politik kariyerinize başlamadan önce onun son yılını beklediniz. Önceden erkekler gitsin de kadınlar sırasını mı beklesin, böyle bir zorululuk mu var?" diye sordu.

Hillary Clinton bu soruya "Bence herkesin kendisi için doğru olan kararı vermesi gerekiyor. Benim eşim vali olarak görev yaptığında ben de oradaydım ve pek çok sivil toplum kuruluşuyla çalışıyordum. Siyasete girmek gibi bir fikrim yoktu. Eşim başkan olduğunda başkan eşi olarak yapılması gereken o kadar çok çok şey vardı ve bunun manevi tatmini de çoktu" diyerek kendisinin yarışa girmeyi istemediğini ancak sonradan deneme kararı verdiğini ifade etti.

Hillary Clinton, samimi bir itiraf da yaparak "Benim hayatım aslında edilmezlerle dolu. ÇSabah kalkıp şunu yapacağım diye emin olarak başlamıyorum. Kalkıyorum 'Bugün ne olacak' diye bekliyorum. Gerçekten de çok şanslı olduğuma inanıyorum. Çok sıradışı, heyecan verici, manevi tatmini yüksek, zorlukları başarma mutluluğuyla geçen bir hayatım var" dedi.

3/ 11
Müjde Ar, Clintonı köşeye sıkıştırdı!

"EN SON NE ZAMAN AŞIK OLDUNUZ?"

Stüdyo konuklarından Marmara Üniversitesi Öğrencisi Korcan Atalay, "Acaba en son ne zaman aşık oldunuz ve en son ne zaman basit bir hayat süren basit bir kişi gibi hissettiniz?" sorusunu yöneltti.

Hillary Clinton, "Eşime aşık olduğunum zaman. 1975'ten beri evliyiz. Hukuk Fakültesi'ndeyken tanıştık. 71 yılının ilkbaharında tanıştık. Sohbet etmekten ve beraber bir hayat sürdürmekten mutlu olduk. Bundan keyif aldık" yanıtını verdi. Clinton, 17 yıl içinde eşinin başkan seçilmesiyle restorana gidip yemek yemek, alışveriş yapmak, sadece arkadaşlarıyla o anın keyfini çıkarmak, konuşmak istedikleri kişilerle tanınmadan, farkedilmeden yemek yemenin çok zorlaştığını ifade ederek "En özel ve en güzel zamanlarımız kızım, ben ve eşimin basit şeyler yaptığımız, sinemaya gittiğimiz, kart oyunları oynadığımız zamanlardı" diye konuştu.

4/ 11