Musul'dan kaçış

Musul'dan kaçış

Irak'ın Musul kentini DEAŞ'tan kurtarma operasyonunda, terör örgütü DEAŞ'ın kontrolündeki Musul kent merkezinden başlatılan insan avından kaçmayı başaran vatandaşlar, Irak Ordusunun kontrolü altındaki Kayyare kasabasına ulaştı. Zorlu yolculuğu atlatan kalabalıkta kadınlar ve çocuklar çoğunluktaydı. Büyük kaçışa katılan kimse arkasına dönüp bile bakmak istemedi. Geride alevler ve büyük bir toz bulutu vardı.

1/ 79
Musul'dan kaçış

Irak'ta Musul'un DEAŞ'tan kurtarılması operasyonu  çerçevesinde, güvenlik güçlerinin kentin güneyindeki El-Kayyare nahiyesine bağlı  iki köyü ele geçirdiği bildirildi.

  

2/ 79
Musul'dan kaçış

İçişlerine bağlı Federal Polis Şefi Yüzbaşı Ala el-Hatib, AA  muhabirine yaptığı açıklamada, "Irak güvenlik güçleri, Kayyare nahiyesine bağlı  El-Lezake ve El-Hud köylerini DEAŞ'ın elinden kurtardı ve bu bölgelerde Irak  bayrağı dalgalandırıldı." dedi.

  

3/ 79
Musul'dan kaçış

Söz konusu iki köyün örgütün direniş hattı olarak bilindiğini ifade  eden Hatib, bölge halkının DEAŞ'a karşı direnmesinin Ordu birliklerinin işini  kolaylaştırdığını söyledi.

4/ 79